Sąd Konkursowy postanowił uhonorować Złotym Medalem MTP dziewięć produktów i technologii zgłoszonych przez wystawców Targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015 r.). Są to rozwiązania dedykowane dla branży recyklingu, odpadów, energii i jej odnawialnych źródeł, gospodarki komunalnej i rekultywacji.
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich otrzymały następujące produkty/technologie: agregat prądotwórczy BIO VAPOR CHP zasilany gazami z przetwórstwa biomasy („Mielec-Diesel” GAZ z Mielca), palnik na biomasę Pellas X REVO mini (PELLAS X z Piły), kompletna kontenerowa elektrownia dwumodułowa, zasilana gazami odpadowymi (P.P.U.H. „Horus-Energia” z Sulejówka), uniwersalny rozdrabniacz AXTOR 6010 z serii green efficiency (Komptech, Austria; zgłaszający: Agrex-Eco z Warszawy), urządzenie do mycia pojemników na odpady TEC ME LIMPMATIC (TEC ME ETE Włochy; zgłaszający: APRIVA z Poznania), FleetKleen™ środek do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni – bioremediacyjny produkt z linii SpillAway™ (ENVIROLOGIC USA; zgłaszający: ENAN z Dzierżoniowa), zamiatarka miejska Kärcher MC 130 (Alfred Kärcher, Niemcy; zgłaszający: Kärcher z Krakowa), wielofunkcyjny pojazd komunalny (Alfred Kärcher, Niemcy; zgłaszający: Kärcher z Krakowa) oraz śmieciarka OLYMPUS Mini (ROS ROCA, Hiszpania; zgłaszający: TERBERG MATEC POLSKA z Płochocina).
Warto dodać, iż po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali zaczyna się kolejny etap rywalizacji. Przedstawiciele branży i konsumenci w osobnym konkursie „Złoty Medal – Wybór Konsumentów” mogą oddawać swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt targów. Głosowanie odbywać się będzie podczas targów POL-ECO- SYSTEM w Strefach Mistrzów (pawilon 5 i 7) oraz poprzez stronę www.zlotymedal.mtp.pl.
Fot. MTP













