redukcji uciążliwych zapachów

Zmiany w zarządzie Zakładu Utylizacyjnego i wdrożenie programu redukcji uciążliwych zapachów

Gdańskim Zakładem Utylizacyjnym (ZU) będzie kierował Grzegorz Orzeszko, dotychczas odpowiedzialny w Zarządzie za obszar techniczny firmy. Ma to pozwolić na skuteczniejsze wdrożenie programu redukcji uciążliwych zapachów generowanych przez ZU – podał Urząd Miejski w Gdańsku. Rada Nadzorcza odwołała w piątek dwóch członków Zarządu.

Priorytetem program redukcji uciążliwych zapachów

Zmiana we władzach spółki jest wynikiem postawienia przed Zakładem Utylizacyjnym oczekiwań dotyczących zmian technologicznych i organizacyjnych. Priorytetem ma być walka z uciążliwościami i większa kontrola zakładu nad źródłami nieprzyjemnych zapachów – zaznacza magistrat.

Oczekiwania mieszkańców, a zatem i moje są jasne: spółka musi włożyć maksimum wysiłku w realizację programu redukcji uciążliwości zapachowych i wszystkie działania mają być temu podporządkowane. Program redukcji nieprzyjemnych zapachów oparty jest na zmianach technologicznych, dlatego uznałam, że osobą prowadzącą zakład powinien być człowiek dobrze znający się na kwestiach technicznych – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wdrożenie programu redukcji uciążliwych zapachów obejmować będzie szereg zagadnień

Program redukcji odorów składa się z szeregu działań, które mają minimalizować generowane zapachy. Są to m.in. usprawnienie systemu odgazowania, modernizacja gospodarki wodno-ściekowej oraz zamknięcie jednej z kwater. Prace nad tym programem rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a oficjalnie program został publicznie zaprezentowany w marcu br. Zmiany w Zarządzie ZU mają przyśpieszyć wdrażanie nowych rozwiązań. Istotne będzie też wypracowanie skutecznych metod zagospodarowania zwiększającej się ilości odpadów. Do tego niezbędne jest przebudowanie organizacji pracy oraz procesów funkcjonujących w firmie, która pełni dziś kluczową rolę w budowaniu bezpieczeństwa sanitarnego miasta – zaznaczyli miejscy urzędnicy.

Grzegorz Orzeszko zarządza obszarem technicznym ZU od 1 czerwca ubiegłego roku. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez lata związany z Grupą LOTOS, pracując w obszarze inwestycji oraz zarządzając kluczowym zakładem produkcyjnym rafinerii w Gdańsku. Obszary działań to: rozwój technologiczny spółki, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, gospodarka odpadami, a także efektywność procesowa i energetyczna.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny