Złom samochodowy bez zezwolenia

Złom samochodowy bez zezwolenia

Litewska ciężarówka przewoziła złom samochodowy bez zezwolenia, a transport zatrzymali funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi (WITD) – poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD).

Litewski przewoźnik transportował złom samochodowy bez zezwolenia

W ramach wspólnych działań realizowanych na autostradzie A2 na terenie województwa łódzkiego funkcjonariusze WITD i policji wraz z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej, przy współdziałaniu z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi (WIOŚ), prowadzili wzmożone kontrole drogowe ukierunkowane na wykrywanie nielegalnego przemieszczania odpadów.

Podczas prowadzonej wspólnie akcji przedstawiciele WITD w Łodzi skontrolowali kilkadziesiąt ciężarówek, a podejrzenia inspektorów zwróciły używane części samochodowe przewożone przez litewskiego przewoźnika. Transport jechał z Wielkiej Brytanii na Litwę, jednak ze względu na to, że ładunek został zakwalifikowany jako odpad, a kierowca nie posiadał zezwolenia wymaganego przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów, pojazd został skierowany na parking strzeżony. Od przewoźnika pobrano kaucję w wysokości 12 tys. zł.

Przy okazji GITD zapowiedział, że planowane są już kolejne kontrole w tym zakresie.

Na podstawie gitd.gov.pl

fot. GITD

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama