Zgodnie z harmonogramem

Za rok o tej porze Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy w zasadzie będzie gotowy do przekazania go do eksploatacji. Tymczasem na froncie robót postawiono już ściany budynku przyjęcia odpadów (bunkra), a w środku trwa montaż specjalistycznych konstrukcji.
 
Spalarnia-wizualizacja
 
Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Dotychczas udało się zrealizować m.in. wspomniany bunkier, piątą kondygnację budynku Centralnej Dyspozytorni i Laboratoriów oraz strop garażu. Ponadto na finiszu jest budynek sezonowania żużli powstających w procesie spalania. Po postawieniu ścian oporowych przyszedł czas na montaż stalowej konstrukcji zadaszenia. Jednocześnie podobną konstrukcję montuje się na obudowie hali wyładunkowej. Wykonywany jest także fundament pod turbogenerator oraz fundamenty pod urządzenia do oczyszczania spalin.
 
Obecnie na budowie pracuje ok. 230 osób oraz trzy dźwigi stacjonarne i – w zależności od potrzeb – dźwigi samochodowe. Inwestorem tego projektu, wartego 535 mln zł, jest spółka ProNatura.
 
Na podstawie: www.bydgoszcz.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu