Zdrowe ciało i zdrowe środowisko

Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” został oficjalnym partnerem fundacji RECAL w zakresie realizacji projektu „Piłki za Puszki”. Na ośmiu boiskach typu „Orlik”, zlokalizowanych na obszarze gmin członkowskich ZKG, rozstawiono specjalne pojemniki przeznaczone do zbiórki puszek aluminiowych. Każde zebrane w ten sposób 15 kg puszek będzie wymieniane na piłki sportowe, wykorzystywane później przez dzieci i młodzież korzystającą z tychże obiektów sportowych.
 
Główną ideą tej inicjatywy jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa: sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji. Obie idee są myślą przewodnią projektu „Piłki za puszki”.
 
Akcja została zainaugurowana w Turku i Kaliszu. 20 października br. w Turku na terenie Szkoły podstawowej nr 5 im. UNICEF, uczestniczyli w niej przedstawiciel Urzędu Miasta Turek, dyrektor i wicedyrektor szkoły podstawowej nr 5, oraz szef Zakłądu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Z kolei dwa dni później podobne wydarzenie odbyło się w Kaliszu na Orliku przy ul. Podmiejskiej. Wzięli w niej udział prezydent i wiceprezydent miasta oraz przedstawiciele ZUOK-u. Na uroczystościach obecna była również młodzież szkolna, która wzięła aktywny udział w przygotowanym konkursie piłkarskim z nagrodami. Nad wszystkim czuwał Pan Jacek Wodzisławski, prezes fundacji RECAL.
 

reklama

reklama

reklama

reklama