Zbiórka surowców wtórnych dla gorzowskiej katedry.

Zbiórka surowców wtórnych dla gorzowskiej katedry

Pracownicy gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce zainicjowali zbiórkę surowców wtórnych. Dochód ze zbiórki w całości zostanie przeznaczony na rzecz zniszczonej w pożarze gorzowskiej katedry.

Makulaturę, butelki PET oraz puszki aluminiowe należy dostarczać na teren oddziału ENERIS Surowce w Gorzowie Wlkp. Zbiórka prowadzona będzie do końca września. Wtedy też okaże się, jakiej wielkości fundusze pochodzące z odzysku odpadów zasilą odbudowę symbolu Gorzowa.

Dla gorzowskiej katedry zbiorą surowce

Pracownicy gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce, odpowiadającego za odbiór odpadów z terenu Gorzowa oraz lubuskich gmin, przyłączyli się do oddolnej akcji zbierania funduszy na rzecz odbudowy katedry. Dlatego też Spółka zachęca gorzowian, mieszkańców regionu oraz wszystkich zainteresowanych wsparciem odbudowy katedry do włączenia się w zbiórkę surowców wtórnych.

W ramach zainicjowanej właśnie akcji zainteresowane osoby proszeni są o dostarczanie posegregowanych odpadów wtórnych: makulatury, butelek PET oraz aluminiowych puszek. Zostaną one przekazane do odzysku, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz odbudowy katedry. Wstępnie akcja jest zaplanowana na trzy miesiące, jednak ENERIS nie wyklucza jej przedłużenia. Każdy kilogram zebranych surowców to konkretna pomoc, a jednocześnie nauka ekologii w praktyce – zaznacza Spółka.

Z przerażeniem oglądaliśmy obrazy płonącej gorzowskiej katedry. Od lat pracujemy w Gorzowie i dla Gorzowa, a niemal setka naszych pracowników to przecież mieszkańcy miasta i pobliskich miejscowości. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie wobec tej tragedii. Z tego powodu pragniemy włączyć się w konkretną pomoc i zaoferować współpracę w pozyskaniu funduszy na rzecz odbudowy katedry. Inicjatywa, zaproponowana przez samych pracowników, jest naszą cegiełką na rzecz przywrócenia świetności katedrze i liczymy na tłumny w niej udział — powiedział Tomasz Bielański, dyrektor ds. operacyjnych gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce.

Zbiórka surowców odbywa się na terenie bazy ENERIS Surowce zlokalizowanej przy ulicy Podmiejskiej 19. Mieszkańcy mogą oddawać odpady od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00. Pracownicy ENERIS Surowce będą prowadzić zbiórkę surowców wtórnych również podczas lokalnych festiwali: 19 sierpnia w Lubiszynie (Lubuskie Miodobranie), 20 sierpnia w Bogdańcu (Święto Chleba) oraz 3 września w Deszcznie (Święto Pieczonego Kurczaka).

Na podstawie informacji nadesłanej przez ENERIS Ochrona Środowiska

fot. ENERIS Ochrona Środowiska

reklama

partner portalu