Zbiórka makulatury

Zbiórka makulatury z misją

„Makulatura na misje” to regionalna akcja, do której zachęca Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 w Rudzie Śląskiej – Halembie (SPS).

17 i 18 grudnia br. w dzielnicach Halemba i Ruda staną kontenery, do których każdy mieszkaniec będzie mógł wrzucić niepotrzebny papier – informuje Urząd Miasta Ruda Śląska (UM).

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca wspomogą mieszkańców Madagaskaru. – W naszej szkole akcja realizowana jest od 2016 roku i cieszy się dużą popularnością – mówi Joanna Szewczyk z SPS, odpowiedzialna za realizację projektu na terenie Rudy Śląskiej.

Pomysł zbiórek zrodził się po rozmowie z misjonarzami pochodzącymi z sąsiedniego Mikołowa – Paniów i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Jak dotąd w różnych miejscach przeprowadzono już 18 zbiórek – zaznacza Joanna Szewczyk.

Zbiórka makulatury z misją – akcja w Rudzie Śląskiej

Pieniądze uzyskane dzięki zbiórce makulatury wspierają przede wszystkim misję ks. Piotra Kemnitza MSF prowadzoną na Madagaskarze, konkretnie w Antanimieva. Zebrane dotychczas środki wsparły budowę szkoły i boisk sportowych. – Jesteśmy szczęśliwi widząc na zdjęciach uśmiechnięte dzieci. Dla nas to mobilizacja, by dalej organizować akcję i zachęcać do niej inne szkoły i placówki – zaznacza Szewczyk. Tego roku do Madagaskaru dołączyła Papua Nowa Gwinea, leżąca w Oceanii. Na miejscu także pracują Misjonarze Świętej Rodziny. – Każdego dnia borykają się z brakiem dostępu do wody, prądu, normalnych dróg. Żyją często w buszu, ale są blisko ludzi najuboższych, dla których chcą być jak Jezus, dlatego chcemy ich wesprzeć w tym wielkim dziele ewangelizacji – podkreśla koordynatorka akcji.

Jak podaje UM, zbiórki prowadzone są co miesiąc, z wyjątkiem wakacji i ferii, w tych samych dniach we wszystkich placówkach objętych akcją. W Rudzie Śląskiej w najbliższy poniedziałek i wtorek (17-18 grudnia) będzie można zostawić makulaturę przy dwóch placówkach: SPS w dzielnicy Halemba oraz przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w dzielnicy Ruda. Do oznaczonych kontenerów makulaturę można będzie składać od godz. 8:00 w poniedziałek do 15:00 we wtorek.

Organizatorzy akcji mają kontakt ze wspieranymi misjami, przez co na bieżąco śledzą ich rozwój. Odbywają się też spotkania z misjonarzami. – Misjonarz ks. Łukasz Skołud MSF w tym roku prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii Bożego Narodzenia dla dzieci naszej szkoły. Zachęcał do zbierania makulatury i opowiadał o misjach na Madagaskarze. Ponadto szkołę odwiedził też świecki przyjaciel misji. Pokazywał zdjęcia, filmy oraz przedmioty, które przywiózł z Madagaskaru – wspomina Joanna Szewczyk. – Zachęcam wszystkich do włączenia się w prowadzone działania. Jestem pewna, że przy okazji porządków przedświątecznych w każdym domu znajdą się niepotrzebne papierzyska. Zapraszam też do kontaktu wszystkie placówki chcące włączyć się w to dzieło – mówi rudzka koordynatorka akcji.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Ruda Śląska

fot. UM Ruda Śląska

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama