Zatrzymali nielegalny transport

Zatrzymali nielegalny transport odpadów

Policjanci dwóch wrocławskich wydziałów – Ruchu Drogowego oraz Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili, a następnie zatrzymali nielegalny transport odpadów – podała Policja na swojej stronie internetowej.

Zatrzymali nielegalny transport dzięki wcześniejszej pracy operacyjnej

Jak wskazuje Policja, wbrew temu, co widniało w listach przewozowych, w naczepie nie znajdowała się biomasa, lecz nieuwzględnione w dokumentacji odpady. Funkcjonariusze powiadomili o tym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu (WIOŚ) oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego (WITD). Spotkanie z wrocławskimi stróżami prawa, będzie teraz kosztowało nieuczciwego przewoźnika ponad 20 tys. zł!

Czynności funkcjonariuszy z obu ww. wydziałów wrocławskiej policji ukierunkowane były na przeciwdziałanie nielegalnym transportom odpadów. Dzięki wcześniejszej pracy wiedzieli, że po jednej z dróg porusza się pojazd, który prawdopodobnie transportuje nielegalny ładunek.

Policjanci zatrzymali nielegalny transport odpadów – przewoźnik ukarany

Zatrzymali nielegalny transport

Policjanci zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Dokładnie sprawdzili dokumenty kierującego zespołem pojazdów, jak też samochodu ciężarowego oraz naczepy. Jak wskazuje Policja, stróże prawa skontrolowali także dokumentację przewozową oraz transportowany ładunek. I to właśnie on wzbudził podejrzenia interweniujących funkcjonariuszy. Według dokumentów na naczepie powinna znajdować się biomasa. Tymczasem w trakcie kontroli mundurowi stwierdzili, że znajdują się tam też inne odpady. Dlatego na miejsce wezwani zostali pracownicy WIOŚ-u, aby sprawdzili, czy ładunek odpowiada opisowi zawartemu w dokumentacji. Inspektorzy potwierdzili przypuszczenia wrocławskich funkcjonariuszy i sklasyfikowali przewożony ładunek jako inny odpad.

W efekcie kontroli, podczas której policjanci zatrzymali nielegalny transport, odpady zostały skierowane do specjalistycznej firmy zajmującej się ich unieszkodliwieniem, a nieuczciwy przewoźnik został ukarany. W związku z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym, w wyniku postępowania administracyjnego, zostały na niego nałożone dwie kary przekraczające łącznie 20 tys. zł, m.in. za wykonywanie przewozu drogowego odpadów bez dokumentu potwierdzającego rodzaj transportowanych odpadów.

Na podstawie policja.pl

fot. policja.pl

reklama

reklama

partner merytoryczny

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny