Zaśmiecanie lasu na celowniku

Zaśmiecanie lasu na celowniku

Zaśmiecanie lasu na celowniku służb, bo to wciąż aktualny temat – zwraca uwagę Urząd Miejski w Białymstoku (UM) i dodaje, że pomimo funkcjonujących uregulowań prawnych przewidujących określone sankcje nie brakuje osób, które nadal wyrzucają worki ze śmieciami do lasu.

W Białymstoku zaśmiecanie lasu na celowniku straży miejskiej i leśnej

Stąd też białostocka Straż Miejska i Straż Leśna Nadleśnictwa Dojlidy po raz kolejny podjęły wspólne działania, które mają zapobiegać zaśmiecaniu lasów oraz uświadamiać mieszkańców o szkodliwości i zagrożeniach powodowanych wyrzucaniem odpadów w takich miejscach. Funkcjonariusze wspólnie kontrolują powierzchnie leśne na terenie Białegostoku. Sprawdzają, gdzie są miejsca zaśmiecone – szczególnie w podmiejskich lasach, na parkingach leśnych i ścieżkach edukacyjnych.

Apelujemy do wszystkich odwiedzających leśne tereny Białegostoku o rozwagę i zachowanie czystości. To nasze wspólne dobro, dbajmy o nie wszyscy – zaapelował Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wspólne działania służb mają potrwać do poniedziałku, 2 września br. Prowadzone są systematycznie w miejscach, w których odnotowywane są największe problemy z zaśmieceniem, zagrożeniem wystąpienia pożaru czy też bezprawnym wjazdem do lasu.

Przy okazji białostocki magistrat przypomina, że sprawca złapany na gorącym uczynku może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 zł. W niektórych przypadkach przeciwko takiej osobie skierowany może być wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego, a wówczas kara może wynieść nawet 5 000 zł.

Na podstawie www.bialystok.pl

fot. UM w Białymstoku

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama