Zarzut nielegalnego składowania odpadów

Zarzut nielegalnego składowania odpadów

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP) można przeczytać, że trzej mężczyźni, zatrzymani przez opolskich policjantów, muszą się liczyć z zarzutem nielegalnego składowania odpadów.

Jak podaje KGP, będący poza służbą policjant z Opola, zauważył ciężarówkę wjeżdżającą na zamknięty teren nieczynnych już kurników we wsi Brzęczkowice (gmina Niemodlin). Zdarzenie to wzbudziło podejrzenia policjanta, który natychmiast powiadomił o wszystkim dyżurnego z Niemodlina.

Zarzut nielegalnego składowania odpadów dla trzech mężczyzn

W wyniku podjętej interwencji okazało się, że na naczepie tira znajduje się duża ilość pojemników z nieznaną substancją. Pojemniki były zafoliowane i nieopisane.

Policjanci dokładnie sprawdzili też cały pobliski teren. W wyniku ich działań ustalono, że więcej tego typu odpadów zdeponowano w zlokalizowanym obok budynku hali po byłym kurniku.

Na miejsce wezwani zostali technicy kryminalistyki, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz strażacy. Policja zaznacza, że wstępne badania pobranych próbek wskazują, że wśród rozmaitych substancji znajdujących się na terenie nieruchomości były także szkodliwe dla ludzi.
Cały teren został zabezpieczony. Mundurowi przeprowadzili też szczegółowe oględziny i zabezpieczyli znalezione na miejscu dowody. Policjanci przesłuchali także świadków. Z kolei pobrane do badań próbki oceni biegły. Wyniki badania próbek mają dać odpowiedź na pytanie o to co znajduje się w zabezpieczonych pojemnikach.

Jak wskazuje KGP, jeszcze tego samego dnia policjanci z komend miejskiej i wojewódzkiej policji w Opolu w związku z tą sprawą zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 42 do 50 lat. Są to mieszkańcy województw opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Muszą się oni liczyć z zarzutami związanymi z nielegalnym składowaniem odpadów zagrażających ludziom bądź środowisku w wielkich rozmiarach. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia – podkreślają municypalni.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny