za pomocą tzw. fotopiłapek

Za pomocą tzw. fotopułapek będą walczyć z porzucaniem odpadów

Pomimo wprowadzenia czytelnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, wiele zakamarków Świdnicy wciąż tonie w śmieciach – zwraca uwagę Urząd Miejski w Świdnicy. Władze miasta zamierzają walczyć z tym zjawiskiem poprzez monitorowanie miejsc, w których najczęściej pojawiają się dzikie wysypiska, za pomocą tzw. fotopułapek.

Walka z zaśmiecaniem za pomocą tzw. fotopułapek

Świdnicki magistrat zaznacza, że w najbliższym czasie zostaną zamontowane urządzenia, które nagrywają obraz, a poza tym mogą się łączyć z siecią GSM i przekazywać obraz na bieżąco. Tak zwane fotopułapki są odporne na warunki atmosferyczne i mogą zapewniać doskonałą jakość zdjęć, również w nocy.

Zaśmiecanie miejsc publicznych jest zabronione. Mieszkańcy często informują pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami oraz Straż Miejską o lokalizacjach, w których zostały porzucone śmieci. Dlatego aby ograniczyć ten proceder, postanowiliśmy zamontować fotopułapki na terenie miasta. Ich lokalizacja będzie zmieniana w zależności od potrzeb – mówi Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami UM.

Przy okazji magistrat informuje, że w ramach działań Wydziału Gospodarki Odpadami w 2020 r. na terenie Świdnicy zlikwidowano 19 nielegalnych miejsc gromadzenia odpadów i uprzątnięto łącznie 6,94 ton śmieci.

Za pomocą tzw. fotopułapek chcą uderzyć w porzucających odpady

Podrzucanie odpadów w krzaki, na obrzeża miasta i inne miejsca, to nie tylko powód do wstydu, ale także narażenie się na bardzo przykre konsekwencje i wysoką karę grzywny w wysokości 5000 zł – zwraca uwagę dyrektor Werecki.

Świdnicki UM przy okazji przypomina, że w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w mieście przewidziane są terminy odbioru wszystkich frakcji odpadów w ramach ponoszonej przez mieszkańców opłaty. Ponadto, selektywnie zebrane odpady (opony, gruz, stare meble, itp.) można legalnie i bez dodatkowych opłat dostarczyć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który znajduje się przy ul. Metalowców 4.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM w Świdnicy

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama