Inspektorzy WIOŚ-u interweniowali w związku z pożarem odpadów

13 czerwca Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie (Delegatura w Ciechanowie) otrzymał informację o pożarze odpadów. Doszło do niego w zakładzie gospodarki odpadami w miejscowości Dębe (gmina Serock, powiat legionowski). Pożar wybuchł 12 czerwca br. – przekazał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie (WIOŚ).

Dokonali oględzin w związku z pożarem odpadów

Jak poinformował WIOŚ, 13 czerwca inspektorzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Stwierdzono, że spaleniu uległa wiata magazynowa o wymiarach 25 m x 10 m. Spłonęły także znajdujące się w niej odpady, m.in. odpady z tworzyw sztucznych i zwroty kosmetyków i próbek. Stwierdzono tam również opakowania z metali, opakowania ze szkła, czyściwa oraz odpady pochodzące z demontażu i konserwacji pojazdów. W wyniku pożaru spłonęło około 39 ton różnych nieczystości. Pożar na szczęście nie rozprzestrzenił się na inne hale magazynowe na terenie zakładu.

Na monitoringu zakładowym ujawniono zapłon sprasowanej „kostki” tworzyw sztucznych. Nagranie nie wskazuje na udział osób trzecich. Przesłuchano wspólnika spółki i wykonano dokumentację fotograficzną. Dalsze czynności zostaną podjęte po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu pożarnictwa – dodał WIOŚ.

Na podstawie: warszawa.wios.gov.pl

fot. WIOŚ w Warszawie

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu