związane z odpadami

Szeroka gama tematów związanych z odpadami – Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD

Firma AK NOVA, jako główny organizator, zaprasza do udziału w X edycji Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD. Konferencja odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. na terenie Targów Kielce w ramach EKOTECH 2024. Jak zaznacza organizator, MIFOD to spotkanie osób zainteresowanych praktycznymi aspektami gospodarki odpadami. Udział w serii wykładów i dyskusji pozwoli na odnalezienie drogi w coraz bardziej skomplikowanym świecie przepisów, ich wykładni, procesów itp., które są związane z odpadami. W poprzedniej edycji Forum wzięło udział ponad 220 zarejestrowanych uczestników – zaznacza AK NOVA.

Tematy przewodnie związane z odpadami

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Efektywność Sytemu” w gospodarce odpadami. Wydarzenie da okazję do posłuchania i dyskusji, na temat gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy w gospodarce odpadami. Jakie mamy wyzwania i możliwości, co nas ogranicza i jak przezwyciężyć bariery? Ta edycja spotkania ma umożliwić całościowe spojrzenie na polski system gospodarki odpadami i dokonanie porównania z innymi europejskimi państwami. W Forum gościć będą przedstawiciele Słowacji, Portugalii i Włoch, którzy przedstawią systemy odpadowe, działające w ich krajach. Omówią też wyzwania i kierunki.

związane z odpadami

„Spróbujemy wskazać metody optymalizacji systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów. Forum ma także być podpowiedzią, jakie są możliwe strategie, rozwiązania czy technologie dostępne dla samorządów, firm komunalnych i komercyjnych, związanych z gospodarką odpadami komunalnymi” – napisała firma AK NOVA.

Prelegentami będą przedstawiciele instytucji kreujących i wspomagających system gospodarki odpadami. W tym gronie będą również wybitni prawnicy z kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze podmiotów zaangażowanych w gospodarkę odpadami. Ponadto Forum da możliwość wysłuchania wystąpień konsultantów, technologów, kadry zarządzającej firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowców związanych z branżą.

Do kogo adresowane jest Forum?

Konferencja, skierowana jest do samorządowców, przedsiębiorców i osób zainteresowanych problematyką odpadową. Odbędzie się ona na terenie targów, w hali F.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Kielce, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Natomiast patronatu medialnego tej konferencji udzielił portal branżowy sozosfera.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszym przeslaniu wypełnionej karty uczestnictwa (do pobrania ze strony www.aknova.com.pl) na adres mifod@aknova.com.pl.

Organizator wskazał, że w tym roku będzie miał do dyspozycji 150 miejsc na sali konferencyjnej, dlatego spółka zachęca do wcześniejszego zgłaszania się, gdyż o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. AK NOVA

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu