Wspólnymi siłami

Młodzież, mieszkańcy Radomia oraz urzędnicy (łącznie ok. 300 osób) 21 kwietnia br. ruszyli do wspólnego sprzątania miasta – w ramach akcji ,,Posprzątajmy Radom na wiosnę”. Wspólnymi siłami uprzątnięto sześć regionów miasta.
 
Celem akcji jest wspólne promowanie wartości ekologicznych, które w Polsce stają się coraz popularniejsze. W inicjatywę tę zaangażowali się uczniowie liceów (III, XI i X) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Udział wzięli również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu, spółki RADKOM, Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz Zakładu Usług Komunalnych. Nowością we wspólnej akcji był udział więźniów z Aresztu Śledczego z Radomia, którzy posprzątali okolice zalewu na borkach.
 
Podczas inicjatywy uzbierano ponad 5 ton odpadów. Odnaleziono m.in. komputer, oponę, kanapę, telewizory, lodówki, butelki plastikowe, puszki oraz odpady komunalne.
 
Tags

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

reklama

 

Artykuły i aktualności