Wraki samochodów

Wraki samochodów usunięte w stolicy

Spalony smart na Targówku, zdewastowany volkswagen na Pradze Północ, powypadkowy opel – to tylko przykładowe wraki, które zniknęły z ulic Warszawy w październiku br.

Efektami swoich działań w zakresie oczyszczania ulic miasta ze szpecących je wraków samochodów pochwaliła się Straż Miejska m.st. Warszawa. W ich efekcie usunięto niemal 300 pojazdów – m.in. spalonych, zdewastowanych, skorodowanych. To był rekordowy miesiąc.

Wraki samochodów usunięte z ulic dzięki municypalnym

Zdewastowany, pokryty graffiti volkswagen z ul. Podskarbińskiej, spalony smart z ul. Kuflewskiej, powypadkowy opel z ul. Matuszewskiej, BMW porzucone na ul. Lotaryńskiej – otwarte i bez tablic rejestracyjnych, niekompletny i skorodowany mercedes z ul. Abramowskiego – pojazdy te nie będą już szpeciły miasta i zagrażały warszawiakom oraz środowisku. W październiku ze stołecznych ulic zniknęło niemal 300 aut. To o 33% więcej w porównaniu do września i aż o 78% więcej w porównaniu do stycznia tego roku.

Działania strażników z Referatu ds. Pojazdów realizowane są po pierwsze na podstawie własnych obserwacji – funkcjonariusze podczas codziennego patrolowania stolicy typują miejsca, w których znajdują się porzucone pojazdy, po drugie – w oparciu o zgłoszenia mieszkańców, którzy wskazują miejsca, gdzie znajdują się „wraki”. W październiku było sporo takich zgłoszeń. Aktywność warszawiaków wynika między innymi z rosnącej świadomości – mieszkańcy zwracają uwagę zarówno na estetykę miasta, jak i środowisko, któremu zagrażają porzucone auta – tłumaczy Elżbieta Olak, kierownik Referatu ds. Pojazdów Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Jak podaje stołeczna straż miejska, czynności podjęte przez jej funkcjonariuszy od początku 2017 r. doprowadziły do usunięcia z ulic Warszawy już niemal 2300 wraków samochodów. Po interwencjach strażników ponad 1000 pojazdów usunęli ich właściciele.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SM m.st. Warszawa

fot. SM m.st. Warszawa

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny