Woreczki wielokrotnego użytku

Woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce w sieci handlowej

Sieć Lidl Polska poinformowała, że wprowadziła do swoich sklepów woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Od teraz klienci mogą korzystać z tego proekologicznego rozwiązania podczas regularnych zakupów spożywczych. Klienci znajdą woreczki w strefie owoców i warzyw, na „Ryneczku Lidla”.

Woreczki wielokrotnego użytku na „Ryneczku Lidla”

Sieć wskazuje, iż zdaje sobie sprawę, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie – bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego właśnie firma sieć ogranicza ilość plastiku w opakowaniach marek własnych. Do 2025 r. 100% plastikowych opakowań produktów marek własnych będzie możliwa do recyklingu, jak również zostanie zredukowane zużycie plastiku w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych produktów marek Lidla o 20%. Jednym z kroków na drodze do osiągnięcia redukcji ilości używanych tworzyw sztucznych w sieci Lidl jest wprowadzenie woreczków wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.

Sieć zaznacza, że we wszystkich jej sklepach w Polsce są dostępne woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Sprzedawane są w dwupaku a każdy woreczek ma wymiar 30 x 35 cm. W sklepie należy ich szukać tuż obok owoców i warzyw. Cena za zestaw to 2,99 zł. Woreczki wykonane są w 100% z poliestru, którego produkcja mniej obciąża środowisko m.in. dzięki mniejszemu zużyciu wody (w przeciwieństwie np. do produkcji bawełny) i w 100% nadają się do recyklingu. Jak zapewnia Lidl Polska woreczki są wytrzymałe i można je prać w pralce, w temperaturze 30oC. Materiał, z którego woreczek jest wykonany to ażurowa siateczka, więc przy kasie nie ma potrzeby jego otwierania. Co więcej są one oznaczone specjalnym kodem umożliwiającym kasjerowi tarowanie, co oznacza, że klient płaci tylko za produkt, choć trzeba zaznaczyć, że opcja ta nie dotyczy kas samoobsługowych.

Woreczki wielokrotnego użytku elementem szerszej strategii

Sieć Lidl Polska jako społecznie odpowiedzialna firma oraz część Grupy Schwarz, przyjęła całościową strategię REset Plastic obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację. W ten sposób dążymy do tego aby wizja „mniej plastiku” stała się rzeczywistością. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszego asortymentu BIO warzywa znakowane naturalnym światłem, tym samym rozpakowaliśmy je z plastikowych opakowań. W połowie stycznia we wszystkich sklepach naszej sieci pojawiły się także torby na zakupy z certyfikatem Blue Angel, wykonane w 80% z surowców z recyklingu i w 100% nadające się do recyklingu. Kolejną zmianą w naszych sklepach są właśnie woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Liczymy, że w ten sposób wspólnymi siłami z naszymi klientami uda nam się ograniczyć wykorzystanie jednorazowych zrywek – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Lidl Polska

fot. Lidl Polska

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner portalu

reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

 

partner merytoryczny