Wolontariusze sprzątali Warszawę

Wolontariusze sprzątali Warszawę

600 osób przez sześć dni sprzątało warszawskie parki, lasy i tereny nad Wisłą. Wolontariusze sprzątali Warszawę i z 22 miejsc zebrali łącznie 1200 worków śmieci, ważących ponad tonę. Akcję wspierały instytucje miejskie, w tym Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa i Lasy Miejskie – Warszawa.

Wolontariusze sprzątali Warszawę, a inicjatorem akcji była Aviva

To była z pewnością jedna z największych, jak nie największa akcja sprzątania Warszawy przez wolontariuszy z jednej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej rezultatów i mamy nadzieję, że to działanie będzie inspiracją dla innych, bo razem możemy zmieniać przyszłość – mówi Damian Jakubowski z Fundacji SilvaMare, która koordynowała akcję.

Jak podaje Biuro Prasowe Avivy, w sprzątanie zaangażowały się także instytucje miejskie: Zieleń Warszawska, Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa, Lasy Miejskie – Warszawa, Urząd Dzielnicy Bielany, Dzielnica Wawer, Dzielnica Białołęka, Warszawa Wesoła, Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Efekt tych działań to nie tylko wzorowo wysprzątane wybrane do akcji tereny stolicy. To także coś znacznie więcej. Aktywność wolontariacka w formie prac porządkowych buduje i wzmacnia świadome postrzeganie przestrzeni publicznej, czynników kształtujących jej jakość oraz społeczną odpowiedzialność za jej stan. Taką treść niesie nasze hasło promocyjne „Czysta Warszawa – wspólna sprawa” – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pomysłodawcą akcji była firma ubezpieczeniowa Aviva.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Aviva

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny