Wolontariusze sprzątali Warszawę

Wolontariusze sprzątali Warszawę

600 osób przez sześć dni sprzątało warszawskie parki, lasy i tereny nad Wisłą. Wolontariusze sprzątali Warszawę i z 22 miejsc zebrali łącznie 1200 worków śmieci, ważących ponad tonę. Akcję wspierały instytucje miejskie, w tym Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa i Lasy Miejskie – Warszawa.

Wolontariusze sprzątali Warszawę, a inicjatorem akcji była Aviva

To była z pewnością jedna z największych, jak nie największa akcja sprzątania Warszawy przez wolontariuszy z jednej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej rezultatów i mamy nadzieję, że to działanie będzie inspiracją dla innych, bo razem możemy zmieniać przyszłość – mówi Damian Jakubowski z Fundacji SilvaMare, która koordynowała akcję.

Jak podaje Biuro Prasowe Avivy, w sprzątanie zaangażowały się także instytucje miejskie: Zieleń Warszawska, Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa, Lasy Miejskie – Warszawa, Urząd Dzielnicy Bielany, Dzielnica Wawer, Dzielnica Białołęka, Warszawa Wesoła, Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Efekt tych działań to nie tylko wzorowo wysprzątane wybrane do akcji tereny stolicy. To także coś znacznie więcej. Aktywność wolontariacka w formie prac porządkowych buduje i wzmacnia świadome postrzeganie przestrzeni publicznej, czynników kształtujących jej jakość oraz społeczną odpowiedzialność za jej stan. Taką treść niesie nasze hasło promocyjne „Czysta Warszawa – wspólna sprawa” – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pomysłodawcą akcji była firma ubezpieczeniowa Aviva.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Aviva

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny