wojsko pomoże gasić pożar odpadów

Wojsko pomoże gasić pożar odpadów!

Wielkopolski Urząd Wojewódzki (WUW) poinformował, że na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał dziś (18 stycznia br.) decyzję o skierowaniu wojska do udzielenia pomocy w dogaszaniu pożaru wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca (pow. śremski).

Jest decyzja ministra – wojsko pomoże gasić pożar odpadów

Wojsko, zgodnie z decyzją ministra Błaszczaka, zapewni specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym – spychacze oraz koparki.
Żołnierze oraz sprzęt z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina swoje działania rozpoczną jeszcze dziś. Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej.

Przypomnijmy, w środę 16 stycznia br., wojewoda Hoffmann udał się do Pyszącej, gdzie z komendantami wojewódzkim i powiatowym Państwowej Straży Pożarnej oraz burmistrzem Śremu rozmawiał o prowadzonej akcji gaśniczej wysypiska odpadów. Po rozmowie wojewoda zapowiedział, że zwróci się o pomoc wojska w akcji dogaszania pożaru.

Warto też zauważyć, że zgodnie z informacją przedstawioną przez WUW gaszony obecnie pożar na składowisku w Pyszącej jest już szóstym tego typu zdarzeniem, do którego doszło w krótkim okresie.

Wcześniej do akcji gaśniczej strażacy zadysponowali sprzęt z całego regionu, m.in. agregaty pompowe bardzo dużej wydajności. Efekty pożaru i jego wpływ na środowisko zostały objęte monitoringiem przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Na podstawie informacji nadesłanych przez WUW

fot. WUW

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny