więcej pojemników na odpady szklane

Więcej pojemników na odpady szklane

Urząd Miasta Legnica (UM) wskazuje, że obecnie w mieście ustawionych jest ok. 400 pojemników na odpady szklane. Jednak według magistratu może ich być znacznie więcej.

W związku z tym Wydział Środowiska UM zachęca mieszkańców do wskazywania nowych miejsc, gdzie – ich zdaniem – powinny być ustawione kolejne pojemniki.

W Legnicy będzie więcej pojemników na odpady szklane

Propozycje nowych lokalizacji takich pojemników można przekazywać do Wydziału Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM z wykorzystaniem poczty elektronicznej, e-mail: gos@legnica.eu bądź telefonicznie na numer 76 72 12 343.

Ratusz przypomina, że pojemniki na szkło opakowaniowe ustawione są w miejscach ogólnodostępnych. Dotyczy to zarówno terenów z zabudową jednorodzinną, wielorodzinną, jak i położonych przy obiektach niezamieszkanych. Mapa ich lokalizacji znajduje się na stronie https://portal.legnica.eu/gospodarowanie-odpadami-7-874/selektywna-zbiorka-odpadow/.

Jednocześnie UM zaznacza, że do pojemników na szkło (zielonych) wrzucać można butelki i słoiki po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane opakowania po kosmetykach. Nie należy do nich natomiast wrzucać porcelany i ceramiki i szkła stołowego. Nie należy do nich wrzucać także żarówek, lamp neonowych, fluorescencyjnych i rtęciowych, a także fajansu, reflektorów, izolatorów, szkła żaroodpornego, szkła okularowego, szyb samochodowych i okiennych, doniczek, luster, ekranów i lamp telewizyjnych.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny