Wędrująca Eko-Logika

Po pięciu latach „stacjonowania” w Spytkowie Mazurski Festyn Ekologiczny „Eko-Logika” zamienił się w imprezę „wędrującą” po gminach należących do Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami. 14 czerwca br. zagościła ona w ryńskiej Ekomarinie.
 
Impreza uczy ekologicznego podejścia do tematyki gospodarowania odpadami poprzez zabawę. Jak bezcenne jest piękno Mazur, pokazała na swoim stoisku Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, zapraszając dzieci do układania przyrodniczych puzzli. Z kolei poziom świadomości ekologicznej i wiedzę na temat segregacji odpadów testowali pracownicy MZM-GO. Chłopców szczególnie zainteresowała gra w recyklingową piłkę na stoisku firmy Recal. Spore zainteresowanie budziła wystawa sprzętu komunalnego, pochodzącego z okolicznych zakładów komunalnych. Natomiast na tych, którzy chcieli poszerzyć swoje horyzonty na temat szeroko rozumianej ochrony środowiska, czekał specjalny panel popularno-naukowy z udziałem wybitnych specjalistów z zakresu gospodarki odpadami, w tym recyklingu, a także mazurskiej przyrody. Ekologiczny przekaz wzmocniła muzyka i taniec.
 
Organizatorami „Eko-Logiki” byli MZM-GO, Ryńskie Centrum Kultury, Urząd Miasta i Gminy Ryn, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie.
 
Na podstawie: www.mzmgo.mazury.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu