Gospodarka odpadami w czasie pandemii

Webinarium: Gospodarka odpadami w czasie pandemii

W obliczu szalejącej epidemii samorządy mają niezmiernie trudne zadanie do wykonania, a jest nimi efektywna i bezpieczna gospodarka odpadami w czasie pandemii. W kontekście konieczności podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, w wielu obszarach dotychczas obowiązujące prawo przestało mieć rację bytu – podkreśla firma Ekorum i wskazuje, że włodarze gmin muszą m.in. stawić czoła wyzwaniu, jakim jest zorganizowanie systemu odbioru i zagospodarowania odpadów odbieranych od mieszkańców, w tym tych pozostających w kwarantannie bądź izolacji. Systemu, który będzie zapewniał nie tylko działania zgodne z prawem, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom zatrudnionym w firmach odpadowych.

Gospodarka odpadami w czasie pandemii – webinarium po raz trzeci

Jak zaznacza Ekorum, obowiązujące prawo oraz zalecenia i wytyczne związane ze stanem epidemicznym, w połączeniu z koronawirusem, są często trudne do pogodzenia. Najważniejsze jednak to działać zdroworozsądkowo. Wychodząc naprzeciw nurtującym wątpliwościom, firma po raz trzeci sięga po narzędzia, które w bezpieczny sposób ułatwią dotarcie do niezbędnej wiedzy, organizując 3. webinarium pn. „Odpady w gminie w czasach pandemii koronawirusa”. Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia br.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się prawnicy oraz samorządowcy, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi opiniami i pierwszymi doświadczeniami zdobytymi na froncie walki z SARS-CoV-2.

Gospodarka odpadami w czasie pandemii

Podczas webinarium poszukiwane będą odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytania, dotyczące m.in. tego, jakie wyzwania i zagrożenia stoją przed zarządzającymi gminnym systemem gospodarki odpadami, czy w ramach gospodarki odpadami gmina ma możliwości zmian, bądź odstępstw w kontekście specustawy. Tematem będzie także RODO: czy wójt, burmistrz, prezydent może wskazać adresy mieszkańców pozostających na kwarantannie? Jak radzą sobie gminy miejskie oraz związki międzygminne w dobie epidemii?

Jak zapewnia organizator spotkania, uczestnicy webinarium będą mieli możliwość zadawania prelegentom pytań.

Więcej informacji na stronie www.ekorum.pl

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekorum

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny