Walczaki już z imionami

16 września br. na pewno przejdzie do historii dla wszystkich, którym na sercu leży realizacja spalarni w Bydgoszczy. Otóż tego dnia odbyła się uroczystość nadania imion dwóm walczakom bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. „Brda” i „Wisła” – takie imiona będą nosiły walczaki.
 
Ojcami chrzestnymi walczaków są dwaj laureaci konkursu wiedzy ekologicznej, organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej „dalEKOwzroczni”: Radosław Szczygielski i Kamil Talarek.
 
Walczaki zainstalowano na szczycie konstrukcji pierwszego i drugiego ciągu spalania już w lipcu tego roku. Elementy te stanowią „serce” Zakładu, bowiem są ważną częścią instalacji produkcji pary, która po przejściu przez kolejne wymienniki ciepła (przegrzewacze) posłuży do zasilania, poprzez turbinę, generatora produkującego energię elektryczną. – Bardzo krótki czas realizacji oraz fakt, iż nikt przed nami w Polsce nie budował takiego zakładu, to wyzwania, które podjęliśmy. Dzisiejszy uroczysty dzień udowadnia jednak, że jak do tej pory zdajemy trudny egzamin – powiedział podczas Konrad Mikołajski, prezes ProNatury, spółki realizującej projekt.
 
Na podstawie: www.pronatura.bydgoszcz.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu