Wagi na śmieciarkach

Wagi na śmieciarkach – smart odbiór odpadów w Radzyminie

Firma MPK Pure Home, która odbiera odpady w gminie miejsko-wiejskiej Radzymin, zamontowała wagi na śmieciarkach, obsługujących teren miasta i gminy. Dzięki temu możliwe jest zważenie każdego pojemnika z odpadami odbieranymi od mieszkańców.

Wagi na śmieciarkach i system lokalizacji RFID

Jak zaznacza firma, sześć pojazdów, które przygotowano do obsługi gminy Radzymin, ma dodatkowo zamontowany system lokalizacji RFID, co pozwala na odbiór danych z czipa z każdego pojemnika na odpady. Inicjatorem wdrożenia jest gmina, a montaż dodatkowego wyposażenia śmieciarek, pozwalającego na precyzyjny monitoring ilości oraz migracji odpadów, został wykonany przez specjalistów z MPK Pure Home.

Wiedza o tym ile odpadów jest odbieranych od naszych mieszkańców i jaką drogą trafiają do przetworzenia, pomoże nam skuteczniej monitorować ilość wytwarzanych odpadów u źródła, analizować poziom ich segregacji i strukturę. Dlatego zależało nam na montażu systemu wagowego oraz wykorzystaniu satelitarnej techniki do monitorowania transportu śmieci – powiedział Andrzej Nocoń, zastępca burmistrza gminy Radzymin. – Przy okazji jest to praktyczne wdrożenie idei „smart city”: rozwiązania, w którym technologia pomaga w codziennych sytuacjach – dodał.

Planujemy sukcesywne wdrażanie kolejnych usług wykorzystujących nowoczesne technologie. Dzięki takim, bardzo praktycznym rozwiązaniom, „inteligentne” stać się może również mniejsze miasto lub wieś. Cieszę się, że MPK Pure Home może mieć w tym swój udział – powiedział Gracjan Sasim, prezes Zarządu MPK Pure Home.

W przyszłości wagi na śmieciarkach także w innych gminach?

Obecnie „inteligentne” śmieciarki firmy obsługują jedynie gminę Radzymin, jednak MPK Pure Home zakłada sukcesywne zwiększanie ich liczby, by oferować szerszy zakres usług również innym gminom, z którymi współpracuje.

Wdrożenie w Radzyminie jest kolejnym cyfrowym rozwiązaniem od MPK Pure Home. W czerwcu firma informowała o własnej mobilnej aplikacji: MPK Pure Home Moje Odpady, której zadaniem jest podpowiadanie mieszkańcom co i kiedy mogą zrobić ze swoimi odpadami. Aplikacja powstała we współpracy z samorządem gminy Łochów. Dziś funkcjonuje już w niemal 20 gminach obsługiwanych przez MPK Pure Home.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. MPK Pure Home

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama