W trzech odsłonach

Już 24 września br. wystartuje pierwsza odsłona DNI ELEKTRORECYKLINGU. Odbędą się one we Wrocławiu. Celem projektu jest promowanie selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz odpadów opakowaniowych. Organizatorami tej inicjatywy są Biosystem Elektororecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz ZGK Organizacja Odzysku Biosystem.
 
Kolejne odsłony DNI ELEKTRORECYKLINGU zdominują Kraków (8 października br.) i Warszawę (20 października br.). W każdym z miast akcja przebiegać będzie nieco inaczej, choć łączyć je będzie kilka stałych elementów. Organizatorzy zapraszają m.in. na wystawy, gry miejskie dla młodzieży, edukacyjne seanse filmowe czy koncert. W stolicy będzie można zobaczyć rzeźbę odpadową. Jednak największe emocje spodziewane są w Krakowie, bowiem tu organizatorzy planują niespodziankę…
 
Akcja rozpocznie się we Wrocławiu. Uczniowie lokalnych szkół będą mogli wziąć udział wgrze miejskiej i wygrać atrakcyjne nagrody – laptopy, drukarki i odtwarzacze multimedialne. Jury przewodniczy Ewa Wolak, posłanka, członkini sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
 
We wszystkich trzech miastach 25 października odbędą się zbiórki elektroodpadów. W tym dniu bezpłatnie będzie można pozostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zamian za drobne upominki od organizatorów.
 
Uroczyste zakończenia akcji także jest rozciągnięte w czasie. We Wrocławiu stanie się to 30 października, w Warszawie – 21 listopada, a w Krakowie – 2 grudnia.
 
Patronat honorowy nad inicjatywą objęli (lokalnie) Prezydenci Miast: Krakowa i Wrocławia. W organizację włączyły się także firmy i instytucje: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, Mazowiecki Instytut Kultury i Sztuki oraz Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z Wrocławia.
 
fot. www.morguefile.com
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu