W trosce o czyste szlaki

Dolny Śląsk ma około 15 tys. km tras turystycznych. Najbardziej uczęszczane są te w Karkonoszach. Nic zatem dziwnego, że samorząd województwa dolnośląskiego przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Czyste Góry, Czyste Szlaki”.
 gory stolowe
Wielka akcja sprzątania odbędzie się w dniach 18-20 lipca br. na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Karkonoskiego Parku Narodowego. Przesłaniem tej inicjatywy jest edukacja poprzez zabawę. W akcji wezmą udział wolontariusze, których zadaniem będzie nie tylko oczyszczenie szlaków, ale przede wszystkim promowanie właściwego zachowania na szlakach górskich. W akcji „Czyste Góry Czyste Szlaki” mogą wziąć udział również obecni na Dolnym Śląsku turyści. Każdy ochotnik otrzyma koszulkę z logo akcji, worki, rękawice i dyplom.
 
Akcja „Czyste Góry, Czyste Szlaki” to przede wszystkim powód do wielkiej satysfakcji. Wszyscy Dolnoślązacy mogą być dumni, że pasjonaci gór poświęcają swój wolny czas na rzecz wspólnego dobra, jakim są nasze Parki Narodowe. Dziękuję za wsparcie tej inicjatywy i szczerze zachęcam do udziału– powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
 
Na podstawie: www.umwd.dolnyslask.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu