Wyszukiwarka śmieci

W Szczecinie pomoże wyszukiwarka śmieci

„Nie jesteś pewien, do jakiego kosza powinny trafiać poszczególne śmieci? W rozwianiu wątpliwości pomoże internetowa >>wyszukiwarka śmieci<<, dostępna na stronie: segregujemy.ecoszczecin.pl” – zapewnia Urząd Miasta Szczecin (UM).

Wyszukiwarka śmieci na stronie internetowej

Magistrat dodaje, że strona jest znana szczecinianom od ubiegłego roku, kiedy to powstała by informować o wprowadzeniu obowiązku selektywnego zbierania odpadów biodegradowalnych. Teraz jednak wyposażona została w dodatkowe narzędzie – „wyszukiwarkę śmieci”, która ma uczynić segregowanie jeszcze łatwiejszym. Jak zapewnia UM, wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki nazwę interesującej nas rzeczy, żeby dowiedzieć się, do jakiego pojemnika na odpady powinna ona trafić.

Wyszukiwarka śmieci rozpoznaje obecnie ponad 200 haseł, a liczba ta będzie systematycznie zwiększana – zapewnia magistrat. Aby narzędzie to było jak najbardziej użyteczne i dostosowane do potrzeb mieszkańców, miejscy urzędnicy zachęcają do przyłączenia się do prac nad rozbudową bazy. Jeśli mieszkaniec nie znajdzie w niej tego co go interesuje lub uzna, że jakiś rodzaj odpadów może być szczególnie kłopotliwy, może przesłać swoje propozycje na adres: gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl. Magistrat zaznacza, że baza będzie również wzbogacana o dodatkowe kategorie, np. o odpady niebezpieczne.

Wyszukiwarka śmieci i kampania informacyjna

Wraz z uruchomieniem nowej strony rusza również kampania skierowana do mieszkańców. Informacje na temat zasad segregacji odpadów pojawiać się będą w Internecie, lokalnych mediach oraz przestrzeni publicznej. Przygotowane zostały również ulotki i plakaty. Pierwsze z nich trafią bezpośrednio do domów jednorodzinnych, drugie, dzięki współpracy z zarządcami i spółdzielniami mieszkaniowymi, będą wywieszane w budynkach wielorodzinnych – wskazuje UM. Na stronie znajdują się również zaktualizowane informacje dotyczące segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem frakcji: tworzywa sztuczne i metal – objętej szczegółowymi zasadami.

Przy okazji UM przypomina, że obowiązujące w Szczecinie nowe wytyczne dotyczące segregacji odpadów mają na celu zwiększenie ilości odpadów kierowanych do recyklingu i przetwarzanych, a także optymalizację kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, m.in. w obszarze logistyki.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Szczecin

rys. UM Szczecin

reklama

reklama

reklama

reklama