Suwałki: Prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach

Do mieszkańców, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów na terenach swoich nieruchomości, dostarczone zostaną pisma od Prezydenta Miasta Suwałk. Jest w nich zawarta prośba o wypełnienie ankiety, dotyczącej zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach w 2023 roku. Zapowiedział to Urząd Miejski w Suwałkach (UM).

Ile bioodpadów zagospodarowano w przydomowych kompostownikach?

Wypełnienie przez mieszkańców ankiety umożliwi wliczenie dodatkowej masy odpadów komunalnych do poziomu recyklingu osiągniętego przez Suwałki. Magistrat zaznaczył przy tym, że duże ilości kompostowanych przez mieszkańców bioodpadów mogą znacząco poprawić wskaźniki recyklingu miasta.

„Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję. Wypełnioną ankietę prosimy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1 lub przesłać mailem na adres: gk@um.suwalki.pl w terminie do 2 lutego 2024 r.” – zaapelował UM.

Jednocześnie magistrat wskazał, że dodatkowe informacje można uzyskać w UM przy ul. A. Mickiewicza 1 w pokoju nr 209. Można również zasięgnąć informacji drogą telefoniczną, pod numerem: (87) 562 82 70.

„Wspólnie zadbajmy o wyższy wskaźnik poziomu recyklingu!” – zaapelowali miejscy urzędnicy.

W ankiecie mieszkańcy korzystający z kompostowników oświadczają jakie szacunkowe ilości bioodpadów zagospodarowali we własnym zakresie. Dane te podają w rozbiciu na odpady kuchenne i odpady żywności oraz na odpady z ogrodów i terenów zielonych. Należy też wskazać liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość. Ankietę można pobrać ze strony: um.suwalki.pl.

Na podstawie um.suwalki.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu