W ekologicznym stylu

Na dwa dni (27-28 listopada br.) Łódź zamieniła się w najbardziej przyjazne środowisku miasto w Polsce, a wszystko to za sprawą Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, organizatora pierwszej edycji ECOmade Festival – święta ekologicznej mody i designu.
 
Program wydarzenia zakładał szereg atrakcji, począwszy od bezpłatnych ekowarsztatów dla dzieci i dorosłych, przez ogólnopolski konkurs up-cyklingowy, na pokazie ekologicznej mody i wystawach kończąc. Uczestnicy EcoMade Festival dowiedzieli się, jak starym przedmiotom nadać „drugie życie”. Najmłodsi mieli okazję poznać potencjał kosmetyczny kryjący się w roślinach oraz dowiedzieć się, jak zrobić portfel ze starych gazet. Dla dorosłych przewidziano dziewięć propozycji zajęć teoretyczno-praktycznych, podczas których starali się z odzyskanych surowców stworzyć meble.
 
torby
 
Gośćmi specjalnymi festiwalu byli znani na całym świecie holenderscy projektanci spod znaku „reused” – Tejo Remy i Rene Veenhuizen. Uczestnicy prowadzonych przez nich warsztatów przygotowali własny prototyp walizki wykonanej metodą up-cyklingu.
 
Wydarzenie kosztowało 90 tys. zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dofinansował festiwal 81-tysięczną dotacją.
 
Na podstawie: www.wfosigw.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu