W edukacyjnym duchu

2 grudnia br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie blisko 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w uroczystym zakończeniu Krakowskich Dni Elektrorecyklingu. Kampania informacyjna, której celem było motywowanie mieszkańców do selektywnej zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, trwała od 8 października (więcej).

 

Dni Elektrorecyklingu w Krakowie były organizowane po raz pierwszy. Przygotowana na początek Prowokacja Ekologiczna, podczas której na Plantach „wyrzucono” kilka ton zużytych pralek, lodówek i innych elektrośmieci, miała wzbudzić w krakowianach refleksję na temat postępowania z zużytym sprzętem.

 

elektroodpady

 

Z kolei do 18 października, również na krakowskich Plantach, można było obejrzeć wystawę ekologiczną. Bogato ilustrowane plansze edukacyjne na temat sposobów postępowania z zużytym elektrosprzętem i odpadami opakowaniowymi oraz zagrożeń dla środowiska wynikających z niewłaściwego pozbywania się tego typu odpadów spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Na ulicach Krakowa pojawił się też edukacyjny patrol „Pana Pralki” – aktorzy w przebraniu imitującym sprzęt AGD rozdawali materiały edukacyjne i opowiadali, jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

 

Następna odsłona akcji to już 25 października br., kiedy to na parkingach sieci TESCO zorganizowano zbiórki elektroodpadów. Udało się zebrać ponad tonę elektrośmieci, które trafią do recyklingu.

 

Ważnym elementem Krakowskich Dni Elektrorecyklingu był konkurs dla szkół w formie „Gry Miejskiej”, który trwał od 8 do 30 października. Zabawa wykorzystywała metodykę podchodów. Około 2,5-kilometrową trasę pokonało 31 zespołów z 12 szkół. Dzieci rozwiązały sześć trudnych zadań.

 

Organizatorami Dni Elektrorecyklingu byli: Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Biosystem Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku. Akcji patronowały Miasto Kraków oraz tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

 

Na podstawie: http://krakow.pl

fot. www.biosystem.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu