Upcykling odpadów

Upcykling odpadów doceniony w konkursie

Projekt pn. „Upcykling odpadów i organizacja warsztatów z upcyklingu” firmy STU ERGO Hestia został zwycięzcą w głosowaniu na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award.

Upcykling odpadów i warsztaty z tej dziedziny najlepszym projektem 5-lecia

Ideą Konkursu Stena Circular Economy Award, jak i głosowania na praktykę 5-lecia, jest szerzenie świadomości o gospodarce o obiegu zamkniętym oraz promowanie pomysłów i praktyk z tym związanych – przekonuje firma organizująca konkurs. Głosowanie odbywało się od 11 kwietnia do 16 maja br. i w tym czasie każdy mógł oddać głos na jedną z dwudziestu trzech najlepszych praktyk wyłonionych, w trakcie wszystkich edycji konkursu. Były to zwycięskie i wyróżnione projekty w dwóch kategoriach: Przedsiębiorstwo – promocja; Przedsiębiorstwo – praktyka.

Konkurs Stena Circular Economy Award rok rocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ciągu pięciu edycji wpłynęły 133 zgłoszenia od przedsiębiorstw i 55 projektów studenckich, nagrodzone zostały 23 firmy i 10 studentów. Bardzo doceniamy i cieszymy się, że konkurs jako platforma do wzajemnego inspirowania i wymiany doświadczeń sprawdza się i inspiruje do zamykania obiegu – podkreśliła Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager ze Stena Recycling.

Upcykling odpadów z części samochodowych

Inicjatywa firmy STU ERGO Hestia polega na ponownym wykorzystaniu części odpadów elektronicznych oraz pozostałości po szkodach klientów, które wracają do ERGO Hestii i są̨ nieodłącznym elementem procesu likwidacji szkód. W ramach współpracy z wykonawcami produktów upcyklingowych, spółka wykorzystuje ponownie materiały pochodzące z odpadów, tworząc m.in. biżuterię̨, materiałowe etui na sprzęt elektroniczny, gadżety podarunkowe, nagrody konkursowe, a nawet meble, które są̨ użytkowane w siedzibie. Firma zorganizowała także warsztaty z upcyklingu dla pracowników, w ramach wewnętrznego wydarzenia „Open Day Środowiskowy”.

Organizowany przez Stena Recycling konkurs ma na celu promocję firm – liderów GOZ – które wdrażają lub promują gospodarkę o obiegu zamkniętym. Wspiera również studentów, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ wśród społeczeństwa lub w biznesie. Dzięki temu tworzy platformę do wymiany doświadczeń i edukacji. W tym roku w piątej edycji konkursu zwycięzcami zostali – w kategorii „Przedsiębiorstwa najlepsze praktyki GOZ” pierwsze miejsce zajęły ex aequo: IKEA oraz Kaufland Polska, natomiast wyróżnienie otrzymała firma EcoBean. Zaś w kategorii „Przedsiębiorstwa promujące GOZ” pierwsze miejsce zajęła firma WoshWosh, a wyróżnienie otrzymała firma Allegro.pl. W kategorii „Projekt studencki” główną nagrodę zdobyła Agnieszka Chmura za projekt „Klaster Cyrkularny”.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Sergio Ricci z Pixabay

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny