Ukarany za zaśmiecanie rezerwatu

Ukarany za zaśmiecanie rezerwatu

Rezerwat „Gorzowskie Murawy” przez wielu gorzowian jest wykorzystywany do spacerów i kontaktu z bogatą florą. Niestety, co jakiś czas zdarzają się osoby, które traktują rezerwat, jak wysypisko śmieci – zwraca uwagę Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM) publikując informację przygotowaną przez Andrzeja Jasińskiego, komendanta Straży Miejskiej w Gorzowie Wlkp. (SM).

Ukarany za zaśmiecanie rezerwatu „Gorzowskie Murawy” w Gorzowie Wlkp.

Gorzowski magistrat podaje, że w minioną środę (18. marca br.) SM otrzymała informację od mieszkańców o wyrzuceniu z samochodu odpadów, pośród których znalazła się kuchenka gazowa. Chociaż całe zdarzenie trwało bardzo krótko i było obserwowane z dużej odległości, to jednak udało się zebrać materiał pozwalający na ustalenie sprawcy. Jak podaje UM, sprawca został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł, a ponadto został zobowiązany do uprzątnięcia odpadów.

Przy okazji magistrat zaznacza, że takie zachowanie nie znajduje żadnego usprawiedliwienia, a ewentualni kolejni amatorzy takiego pozbywania się odpadów, muszą liczyć się z maksymalnymi karami, które w przypadku skierowania sprawy do sądu mogą wynieść nawet 5000 zł.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Gorzowa Wlkp.

fot. SM w Gorzowie Wlkp.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama