Udaremniono nielegalny „odzysk”

Wywożenie odpadów na pola uprawne w takich warunkach lub w taki sposób, że zagraża to życiu lub zdrowiu człowieka, jest przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia. Takiego procederu dopuścili się właściciele dwóch spółek. Poznańskiej Policji udało się przyłapać sprawców na gorącym uczynku. Postawili im zarzut składowania nielegalnych odpadów na terenie powiatu kościańskiego.
 
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili tę sprawę już od maja br. Jak widać – zakończyła się ona sukcesem. Udało się bowiem udaremnić wyrzucenie na pole kolejnego transportu odpadów. W momencie, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia, kierowca jednej z ciężarówek zaczął zrzucać ładunek na pole. Na miejsce wezwano właściciela terenu oraz wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska.
 
W maju br. właściciele dwóch spółek z terenu powiatu wschowskiego i grodziskiego, mimo niespełnienia warunków dotyczących zgodnego z prawem przetworzenia odpadów, podpisali umowę na odbiór odpadów od poznańskiej spółki wodociągowej. Usługa zagospodarowania tych odpadów wyniosła blisko 5 mln zł. Nieczystości wywożono na pola uprawne w powiatach wschowskim, poznańskim i grodziskim.
 
Teraz sprawę badają śledczy z poznańskiej Komendy Policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze sprawdzają, czy właściciele spółek dopuścili się czynów z Kodeksu karnego, dotyczących przestępstw przeciwko środowisku.
 
 
 
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu