nielegalne „zagospodarowanie” odpadów

Udaremnili nielegalne „zagospodarowanie” odpadów

Folie, styropian, rury PCV oraz gruz wylądowały na żwirowni przylegającej do lasów białostockiego Nadleśnictwa Czarna Białostocka. Strażnicy leśni zauważyli dwóch mężczyzn, którzy „utylizowali” odpady w tym miejscu w sposób nielegalny.

Strażnicy leśni udaremnili nielegalne „zagospodarowanie” odpadów

Jak podała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku (RDLP), do Nadleśnictwa Czarna Białostocka wpłynęła informacja, że na teren jednej z okolicznych żwirowni, bezpośrednio przylegających do terenów leśnych, przywieziono dużą ilość odpadów. Część z nich została już rozdrobniona w kruszarce i wrzucona do przygotowanego wcześniej dołu.

nielegalne „zagospodarowanie” odpadów

Dzięki interwencji strażników leśnych sprawcom nie udało się dokończyć nielegalnej „utylizacji”. Trzeba przy tym podkreślić, że teren znajdujący się nieopodal żwirowni, którą upatrzyli sobie sprawcy, jest obszarem ochrony pośredniej ujęcia wody podziemnej. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzi policja – dodała RDLP.

Z filmem prezentującym nielegalny proceder rozdrabniania i składowania odpadów można zobaczyć na stronie internetowej RLDP w Białymstoku.

Na podstawie informacji nadesłanej przez RDLP w Białymstoku

fot. 2 x RDLP w Białymstoku

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu