pojazdy do obsługi selektywnej zbiórki

Trzy pojazdy do obsługi selektywnej zbiórki odpadów zakupione

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym (MPGO) poinformowało, że w ramach zadania pn. „Usprawnienie systemu selektywnej zbiórki odpadów poprzez zakup specjalistycznego sprzętu dla MPGO Sp. z o.o.” nabyło trzy pojazdy do obsługi selektywnej zbiórki odpadów.

Nowy zakup MPGO w Wardyniu Górnym – trzy pojazdy do obsługi selektywnej zbiórki odpadów

Jak zaznacza międzygminna spółka, wartość zakupu wyniosła łącznie ponad 1,55 mln zł netto, a na sfinansowanie inwestycji pożyczki udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wysokość pożyczki wyniosła równowartość kosztu zakupu (netto).

Trzy zakupione pojazdy do selektywnej zbiórki odpadów spełniają wymogi w zakresie emisji spalin określone w normie EURO 6.

Dwa nowe pojazdy to śmieciarki, w których na podwoziu marki SCANIA (model P320 6×2 4) zamontowano zabudowę w postaci skrzyni ładunkowej o pojemności 20 m3 firmy BFE (BALTICUM FRINAB ECOLOGY) z Włocławka. Dostawcą śmieciarek była firma SCANIA POLSKA.

Trzeci pojazd to śmieciarka, w której zabudowę TTCS (seria MIDI 7 m3) zamontowano na podwoziu FUSO CANTER. W tym wypadku dostawcą pojazdu była firma TRADE TRANS CLEANINIG SERVICE „TTCS” z Mysłowic.

Trzy pojazdy do obsługi selektywnej zbiórki odpadów poprawią jakość i efektywność świadczonych usług

Jak zaznacza MPGO celem dofinansowanego zadania jest poprawa dotychczasowego systemu odbioru odpadów selektywnie zbieranych w gminach obsługiwanych przez wardyńskie przedsiębiorstwo, poprzez wymianę sprzętu do odbioru odpadów.

Zakup śmieciarek ma pozwolić na poprawę jakości świadczonych usług, a także zwiększyć sprawność i niezawodność pojazdów, pozwalającą na efektywną obsługę mieszkańców w zakresie odbioru odpadów. Efektem inwestycji ma być także zmniejszenie emisji spalin do powietrza poprzez zakup pojazdów o normie Euro 6.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPGO w Wardyniu Górnym

fot. MPGO w Wardyniu Górnym

partner portalu

reklama

reklama

reklama