Akcja SprzątaMy Dzielnice

Trwa akcja SprzątaMy Dzielnice

Jak zaznacza Urząd Miasta Katowice (UM), SprzątaMy Dzielnice to akcja społeczna organizowana cyklicznie przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i katowicki magistrat. W tegorocznej edycji mieszkańcy wybrali pięć terenów, które zamierzają wspólnie posprzątać.

Do tej pory uprzątnięto tereny na Załężu i Giszowcu. Teraz przyjdzie kolej na Koszutkę.

Akcja SprzątaMy Dzielnice – w sobotę kolejna odsłona

W Załężu akcja zgromadziła 40 uczestników, a w Giszowcu – 100. W lesie przy ul. Adama wolontariusze zebrali ponad dwa kontenery odpadów i pobili dotychczasowy rekord dwóch poprzednich edycji. W 239 workach odpadów najwięcej było szkła i plastiku, dużo odpadów zmieszanych i metalu – wylicza magistrat. Nie zabrakło także odpadów większych. Wśród odpadów wielkogabarytowych zebrano dwa zderzaki, 10 opon, dziewięć walizek, kanapę, telewizor, a do tego płyty winylowe i klawiaturę

Jednocześnie katowicki ratusz zaprasza do udziału w kolejnej akcji sprzątania, która odbędzie się 18 maja br. w dzielnicy Koszutka. Mieszkańcy posprzątają tereny zieleni wzdłuż byłego nasypu kolejowego.

Zasady akcji są proste – przekonuje UM. Wszyscy chętni zbierają się w sobotę, o godz. 10, przy Szkole Podstawowej nr 36. Jak zawsze, uczestnicy sprzątania otrzymają rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Przygotował je Wydział Kształtowania Środowiska UM. Na miejscu będą przenośne toalety z umywalkami i kontenery, które po akcji zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, które na zakończenie zaprasza wszystkich na grilla, z potrawami zarówno mięsnymi, jak i wegańskimi. Nie zabraknie również wody do picia, czyli katowickiej kranówki, serwowanej przez Katowickie Wodociągi, a także herbaty, owoców i ciastek. Ze sobą warto zabrać naczynia wielorazowego użytku, w tym kubek czy sztućce – zachęca UM.

SprzątaMy Dzielnice to element projektu KATOobywatel, realizowanego przez Urząd Miasta w Katowicach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Katowice

fot. UM Katowice

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny