transporty odpadów chemicznych

Transporty odpadów chemicznych zatrzymane!

Głogowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w trakcie nielegalnego transportu odpadów chemicznych – poinformowała o tym, na swojej stronie internetowej, Komenda Główna Policji (KGP). Jak podaje policja, łącznie ujawniono 168 pojemników o objętości 1000 l każdy, które pełne były substancji chemicznych. Wszystkie miały trafić do Głogowa. Decyzją sądu jedna osoba została tymczasowo aresztowana.

Nielegalne transporty odpadów chemicznych pod lupą głogowskich policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali pięciu mężczyzn — czterech mieszkańców powiatu głogowskiego i jednego mieszkańca powiatu lubińskiego. W trakcie działań prowadzonych w tej sprawie stróże prawa ustalili, że zatrzymane osoby wbrew obowiązującym przepisom przetransportowały i wyładowały na terenie Głogowa 41 zbiorników o pojemności 1000 l z niebezpiecznymi substancjami.

Kryminalni zatrzymali również przygotowany do wywozu transport ujawniony w powiecie lubińskim. Na terenie firmy transportowej zabezpieczono tam kolejnych 127 zbiorników, każdy również o pojemności 1000 l z odpadami ropopochodnymi, kwasami i innymi substancjami niebezpiecznymi. Były one już gotowe do transportu w dwóch naczepach ciężarówki i według przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń miały zostać przewiezione do Głogowa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama