Transport odpadów zawrócony

Transport odpadów zawrócony do nadawcy

Zawróceniem ciężarówki i wszczęciem postępowania wyjaśniającego zakończyła się kontrola transportu odpadów przez patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD). Inspektorzy ITD z Inowrocławia zatrzymali ciężarówkę z naczepą na odcinku drogi krajowej nr 15 w miejscowości Żegotki (powiat mogileński) we wtorek (1 października). Zespół pojazdów przewoził odpady od nadawcy z powiatu mogileńskiego do odbiorcy w powiecie inowrocławskim – wyjaśnia GITD.

Transport odpadów zawrócony w wyniku interwencji ITD

Problemy zaczęły się, gdy okazana do kontroli dokumentacja przewozowa nie dała jednoznacznej informacji o rodzaju przewożonych odpadów. Oprócz tego ciężarówka nie była oznakowana wymaganą tablicą barwy białej z napisem „odpady”.

By pomóc rozwiać wątpliwości na miejsce kontroli wezwani zostali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy (WIOŚ). Potwierdzili oni nieprawidłowości, które podejrzewali funkcjonariusze ITD.

Okazało się bowiem, że zamiast zadeklarowanych w dokumentacji przewozowej wyłącznie odpadów tworzyw sztucznych o kodzie 19 12 04 w naczepie znajdowała się mieszanina odpadów tworzyw sztucznych (gumy, tekstyliów i tektury), które zostały sklasyfikowane pod kodem 19 12 12. W dodatku inspektorzy WIOŚ-u ustalili, że przedsiębiorca, do którego miały trafić odpady, nie posiada zezwolenia na gospodarowanie tego rodzaju odpadami.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o transportowaniu odpadów wszczęte zostało postępowanie administracyjne. Ciężarówka w asyście policjantów i inspektorów WIOŚ-u odesłano do nadawcy odpadów, w celu ich rozładunku i przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających przez WIOŚ.

Na podstawie gitd.gov.pl

fot. GITD

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama