Transport odpadów o wadze 7,8 ton

Transport odpadów o wadze 7,8 ton zatrzymany przez KAS

Ministerstwo Finansów – Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) na swojej stronie internetowej poinformowało, że Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (DKAS) zatrzymała transport odpadów o wadze 7,8 ton. Transportowane były m.in. foliowe worki z używaną odzieżą, a kierowca przyznał się, że to jego kolejny taki transport do Polski. W dodatku Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu uznał przewóz za nielegalny.

Transport odpadów o wadze 7,8 ton uznany za nielegalny. Przewoźnik i odbiorca zagrożeni karą

Podczas kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach, funkcjonariusze Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli nielegalny przywóz odpadów – informuje KAS. W naczepie skontrolowanego pojazdu pracownicy DKAS znaleźli meble oraz foliowe reklamówki, w których było 7,8 ton używanej odzieży z Niemiec. Wątpliwości wzbudziły informacje w Bazie Danych Odpadowych, z których wynikało, że importer nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów – wskazuje KAS. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu uznał przewóz za nielegalny.

Transport odpadów o wadze 7,8 ton

Kierowca wyjaśnił, że to kolejny jego transport dla firmy, dla której przewoził odpady. Przewoźnikowi (w postępowaniu administracyjnym) grozi kara w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy (w postępowaniu karnym) do 500 tys. zł – przypomina KAS.

Na podstawie www.gov.pl

fot. na otwarcie sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne), fot. KAS

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

reklama

partner merytoryczny