Transport odpadów niebezpiecznych

Transport odpadów niebezpiecznych – 44-latek z zarzutami!

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie (KWP) zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o transport odpadów niebezpiecznych, składowanych w wyrobiskach na terenie gminy Lubartów. Jak zaznacza Komenda Główna Policji (KGP), śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

Transport odpadów niebezpiecznych i ich składowanie w sposób nielegalny – kara do 8 lat więzienia

Policja wskazuje, że do zatrzymania podejrzanego doszło w toku śledztwa prowadzonego w I Wydziale Śledczym wspomnianej prokuratury przy współpracy z funkcjonariuszami KWP. Jak wskazuje KGP, ze zgromadzonego materiału wynika, że nielegalna działalność w zakresie gospodarowania odpadami prowadzona była na terenie dwóch miejscowości w gminie Lubartów. Podejrzany brał udział w przewożeniu niebezpiecznych odpadów, które składowane były w wyrobiskach. W ocenie śledczych, ta nielegalna działalność zrodziła zagrożenie dla zdrowia ludzi, a także istotnego obniżenia jakości powierzchni ziemi i wód podziemnych oraz zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, a w szczególności zeznania świadków oraz opinia instytucji specjalistycznej, jaką jest Instytut Badań i Kontroli Środowiska w Katowicach, wskazuje na ujawnienie w miejscu składowania odpadów komunalnych i przemysłowych, zawierających trucizny letalne i związki rakotwórcze. 44-latkowi grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje KGP.

Na podstawie policja.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

partner merytoryczny

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny