Testy odbioru butelek

Testy odbioru butelek zwrotnych bez paragonów

Sieć handlowa Carrefour poinformowała, że w Warszawie rozpoczęły się testy odbioru butelek zwrotnych bez paragonów. Klienci, którzy do sklepu przy ul. Modzelewskiego przyniosą ze sobą butelki zwrotne, otrzymają zwrot pełnej kaucji w postaci e-bonu, którym od razu będą mogli zapłacić za kolejne zakupy. Jak podkreśla firma, rozwiązanie to ma pobudzać obieg opakowań zwrotnych, a także znacząco wpłynąć na zmniejszenie ilości generowanych odpadów szklanych i produkowanych w Polsce butelek.

Testy odbioru butelek zwrotnych w warszawskim sklepie sieci

Oddawanie butelek zwrotnych w Polsce od lat obarczone było koniecznością okazania paragonów, potwierdzających zakup butelek w danym sklepie. Carrefour postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoim klientom i rozpoczyna w swoim supermarkecie przy ul. Modzelewskiego w Warszawie, testy odbioru od klientów wszystkich butelek zwrotnych, które znajdują się w ofercie Carrefour. Za każdą butelkę zwrotną, bez względu na miejsce jej zakupu, klient otrzyma zwrot kaucji w postaci e-bonu, który od razu może zrealizować na zakupach w sklepie. Nowe rozwiązanie nie tylko działa na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, ale również angażuje klientów w działania proekologiczne, budując w ten sposób świadomość społeczną w zakresie recyklingu – przekonuje sieć sklepów.

Dążąc do bycia liderem transformacji żywieniowej, Carrefour podejmuje także wysiłki na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów, wspólnie z dostawcami przygotowujemy inicjatywy handlowe, które działają na rzecz poprawy jakości klimatu. Dzięki temu mamy realny wpływ na to w jakim świecie będą żyły przyszłe pokolenia Polaków – mówi Marek Lipka, dyrektor handlowy i członek Zarządu Carrefour Polska.

Testy odbioru butelek zwrotnych bez paragonu – w kierunku gospodarki bezodpadowej

Możliwość oddawania butelek zwrotnych w sklepach Carrefour, bez okazywania paragonu, bez względu na to, gdzie zostały zakupione, jest kolejnym krokiem w kierunku gospodarki bezodpadowej. Carrefour kontynuuje w ten sposób swoje działania ukierunkowane na rzecz przeciwdziałania marnotrawstwu zasobów.

Realizując program „STOP marnotrawstwu” nasza sieć stale wprowadza nowe rozwiązania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie sprzyjające budowaniu właściwych postaw społecznych. Wśród zrealizowanych dotąd projektów, warto wspomnieć chociażby umożliwienie klientom kupowania produktów na wagę do własnych opakowań we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce czy wprowadzenie woreczków wielokrotnego użytku na warzywa i owoce – przekonuje Barbara Kowalska, dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour. – Nasza najnowsza inicjatywa związana z przyjmowaniem od klientów butelek zwrotnych bez paragonów, ma kluczowe znaczenie do pobudzenia w Polsce obiegu opakowań zwrotnych, co z jednej strony ogranicza ilość odpadów trafiających na wysypiska, a z drugiej – pozwala na zmniejszenie produkcji opakowań szklanych generujących, m.in. znaczne emisje CO2 – dodaje B. Kowalska.

Warto dodać, że wprowadzenie możliwości zwracania butelek bez okazania paragonu w całej sieci planowane jest w pierwszym kwartale br.

Na podstawie media.carrefour.pl

fot. Carrefour Polska

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny