„Operacja Czysta Rzeka” odwołana

Tegoroczna „Operacja Czysta Rzeka” odwołana!

Kilka tygodni temu portal sozosfera.pl informował, że ruszyła II edycja kampanii pn. „Operacja Czysta Rzeka”. Jednak wczoraj organizatorzy kampanii poinformowali o odwołaniu akcji, a przyczyną jest pandemia koronawirusa.

W przygotowanym komunikacie organizatorzy akcji wskazują: „Epidemia koronawirusa w Polsce zmusiła nas do odwołania akcji >>Operacja Czysta Rzeka<< w roku 2020. Z przykrością zamykamy rejestrację sztabów i nabór wolontariuszy”.

W komunikacie pada również stwierdzenie, że w zaistniałej sytuacji organizatorzy nie są w stanie przeprowadzić tegorocznej akcji sprzątania.

„Operacja Czysta Rzeka” odwołana, a w zamian apel o wsparcie służb medycznych

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja, w której się znaleźliśmy jest trudnym przeżyciem dla nas wszystkich. Epidemia i jej skutki doświadczają każdego z nas. W szczególny jednak sposób doświadczają lekarzy i personel medyczny, osoby które ryzykując zdrowie, a może nawet życie, codziennie walczą ze skutkami pandemii. Wszyscy wiemy w jak trudnych warunkach muszą pracować borykając się często z brakami elementarnych środków ochronnych; maseczek, kombinezonów, rękawic czy środków dezynfekcyjnych.

apel o wsparcie służb medycznych

W sytuacji kiedy inni ryzykują tak wiele nie chcemy obojętnie stać z boku. Jako organizatorzy Operacji Rzeka wierzymy w to, że jedyną właściwą postawą jest pełne zaangażowanie się w każdą dostępną formę pomocy. Dlatego zwracamy się do Was, przyjaciół Operacji z ogromną prośbą o włączenie się w organizowaną przez nas w dniach 1-8 kwietnia zbiórkę Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali. Akcję organizujemy wspólnie z naszym Partnerem Stowarzyszeniem Wspólnota Arche, która jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Planowane działanie jest niezwykle proste. Chcemy wszystko co miało być pomocne w przeprowadzeniu tegorocznej akcji przekazać na zbiórkę publiczną, w czasie której każdy z Was będzie mógł wesprzeć zakup najbardziej potrzebnych personelowi szpitali pakietów ochronnych. Mamy głęboką nadzieję, że nasza prośba spotka się z Waszym zrozumieniem i życzliwym przyjęciem.” – napisali organizatorzy akcji. Więcej o akcji pomocy dla szpitali na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Archiwum Operacji Czysta Rzeka

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama