Biznes odpowiedzialny ekologicznie, czyli Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

Już po raz 23. w Targach Kielce odbędą się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. To wydarzenie poświęcone zagadnieniom związanym z racjonalnym gospodarowaniem odpadami oraz szeroko pojętą ochroną środowiska i klimatu. Oprócz poznania najnowszych rozwiązań branżowych i szerokiej oferty merytorycznych spotkań oraz konferencji, dla zwiedzających przygotowano atrakcyjne konkursy z cennymi nagrodami – zaznacza organizator imprezy wystawienniczej. Spotkanie branży komunalnej zaplanowano w dniach 8-9 marca 2023 r.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH – miejsce, gdzie spotykają się specjaliści

W Targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej oraz producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami. Będą tam również dostawcy rozwiązań do transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Wśród podmiotów, które zadeklarowały swoją obecność w tej edycji nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są wśród nich dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu. Jest też firma z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych. Kolejny podmiot zaprezentuje ekozgniatarki do kompresowania odpadów. Inny wystawca będzie prezentować oprogramowanie ułatwiające prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a kolejna firma zaprezentuje się z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci.

Na ekspozycji będzie można zapoznać się też z ofertą firmy oferującej m.in. magazyny dla branży recyklingowej, czy też producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali. Swoje oferty zaprezentują również dostawca rozwiązań w zakresie rozdrabniania oraz pomysłodawca i projektant systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach.

Pomoc w ochronie środowiska i poprawie efektywności energetycznej

Rozwiązania oferowane przez wystawców Targów EKOTECH mają na celu pomoc w ochronie środowiska i poprawie efektywności energetycznej. I tak, jednym z wystawców będzie spółka specjalizująca się w produkcji urządzeń do oczyszczania emitowanych do atmosfery przemysłowych gazów odlotowych z zanieczyszczeń organicznych. Inny z wystawców zajmuje się utylizacją zużytego oleju roślinnego, a kolejny oferuje zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. W spotkaniu branży komunalnej wezmą udział także instytucje wspierające projekty związane z ochroną środowiska i realizujące edukację ekologiczną.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH – branżowe konferencje i seminaria…

W programie Targów EKOTECH zaplanowano szereg bezpłatnych wydarzeń towarzyszących. Są one skierowane do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców oraz organizacji non-profit. Ich adresatami są też wszystkie osoby zainteresowane kwestiami ochrony środowiska i gospodarowania odpadami komunalnymi.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami (MIFOD) organizowane przez firmę AK Nova odbędzie się pod hasłem „E3”, czyli ekologia-ekonomia-energetyka w gospodarce odpadami. Wydarzenie będzie okazją m.in. do poszukiwania metod optymalizacji systemów zbiórki, gromadzenia, transportu i zagospodarowania odpadów.

Już po raz drugi w trakcie Targów EKOTECH zaplanowano konferencję pn. „Razem tworzymy Ekoświętokrzyskie”. Jej tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ). W jej trakcie poruszane będą zagadnienia dotyczące innowacji i technologii z dziedziny ochrony środowiska, źródeł finansowania i aspektów prawnych z nimi związanych.

Uczestnicy seminarium przygotowywanego przez firmę Katalizator poznają zarówno katalityczne, jak i termiczne rozwiązania istotne w procesie redukcji lotnych związków organicznych. Poszerzą także swoją wiedzę na temat nowoczesnych instalacji przemysłowych.

Natomiast firma EKOLOG zorganizuje cykl bezpłatnych wykładów m.in. nt. pozwoleń zintegrowanych i wodnoprawnych, raportów oceny oddziaływania na środowisko, analizy akustycznej i pomiaru emisji oraz problemów podczas kontroli ferm i chlewni. Z kolei Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto zorganizuje spotkanie poświęcone działalności i perspektywom rozwoju stacji demontażu pojazdów.

oraz konkursy z nagrodami

Będą także konkursy z nagrodami. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy, w konkursie zręcznościowym oraz w konkursie literackim. Do wygrania będą m.in. Dezaktywator Poduszek Powietrznych, zbiorniki do płynów i olejów, a także zbiornik do magazynowania odpadów płynnych.

Nie tylko targi ochrony środowiska…

Organizator zaprasza na 23. edycję Targów EKOTECH w dniach 8-9 marca 2023 r. W tym samym czasie w Targach Kielce odbywać się będą także jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Tegoroczna edycja spotkania branży energetycznej zapowiada się rekordowo, w siedmiu halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentuje się ponad 200 wystawców – producentów i dystrybutorów oferujących najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wstęp na targi jest bezpłatny – by wziąć udział wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: www.targikielce.pl/ekotech.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Targi Kielce

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny