System identyfikacji pojemników ulicznych

Widzisz przepełniony kosz? Zgłoś go! – zachęca Urząd Miasta Łodzi (UM). Magistrat poinformował, że miasto wprowadza nowy system identyfikacji pojemników ulicznych na śmieci. Każdy kosz dostanie swój unikatowy numer, dzięki czemu służby będą mogły szybciej podejmować konieczne interwencje – zaznacza UM.

System identyfikacji pojemników betonowych i metalowych

W sumie oznakowanych zostanie ponad 1600 ulicznych pojemników. Na betonowych koszach z metalowym wkładem, potocznie zwanych „wulkanami” zawisną tabliczki. Pojawi się na nich nie tylko kod danego pojemnika, ale też numer telefonu. Pod ten numer należy dzwonić, żeby zgłosić zbyt dużą ilość odpadów lub usterkę.

Analogiczne informacje zostaną zamieszczone na metalowych koszach do segregacji. Będą malowane specjalną, odporną na warunki atmosferyczne, farbą, przy użyciu szablonów. Znakowanie już się rozpoczęło – wskazuje UM.

Miasto wprowadza takie rozwiązanie po to, by ułatwić mieszkańcom i miejskim służbom identyfikację poszczególnych koszy. Dzięki temu pojemniki będą znacznie szybciej opróżniane bądź naprawiane.

Magistrat wskazuje, że do tej pory zgłoszenia łodzian bywały nieprecyzyjne – mieszkańcy mieli trudności ze wskazaniem dokładnej lokalizacji kosza. To opóźniało wszystkie działania służb. Teraz to się zmieni – zapewnia UM. Żeby zgłosić przepełniony lub uszkodzony kosz na śmieci wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 790 207 044 i podać kod pojemnika. Służby odpowiadające za czystość w mieście od razu podejmą niezbędne działania.

Jak często i przez kogo opróżniane są uliczne pojemniki?

Na co dzień pojemniki opróżniają pracownicy Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych oraz firm, z którymi miasto ma podpisane umowy. Służby zabierają odpady tak często, jak to tylko konieczne, w niektórych miejscach nawet kilka razy dziennie – podaje magistrat.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Łodzi

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu