Stołeczne recyklomaty

Stołeczne recyklomaty ponownie dostępne

W stolicy stanęło 10 recyklomatów. Mieszkańcy mogą do nich wrzucać plastikowe i szklane butelki po napojach oraz puszki. W zamian otrzymują ECO-punkty wymienne na nagrody – m.in. zniżki na kawę, bilety do kina, teatru, parku trampolin, prenumeratę czasopism oraz na kosmetyki naturalne – informuje Urząd m.st. Warszawy (UM).

Ten projekt łączy przyjemne z pożytecznym. Warszawianki i warszawiacy są nagradzani za troskę o środowisko. W ramach akcji przypominamy, że puste puszki czy butelki to surowce, które można odzyskać i dać im nowe życie. Latem maszyny cieszyły się dużą popularnością. Teraz wracamy z szerszą ofertą atrakcji oraz naszą kampanią o selektywnej zbiórce odpadów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Pilotażowy projekt realizowany przez Warszawę we współpracy z firmą Coca-Cola i Fundacją Nasza Ziemia zdobył serca warszawiaków – zaznacza UM i dodaje, że teraz mieszkańcy mogą korzystać z dziesięciu maszyn. Stołeczne recyklomaty stanęły w różnych lokalizacjach.

Stołeczne recyklomaty i aplikacja mobilna

Jak zaznacza UM, do recyklomatów wrzuca się niezgniecione plastikowe i szklane butelki po napojach oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację mobilną „ECO-Portfel” na smartfonie (dostępna w Google Play i App Store), zeskanować swój indywidualny kod na maszynie i wrzucać pojedynczo opakowania, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Mieszkańcy mogą je wymienić na zniżki dostępne w ofercie. Stołeczny magistrat podkreśla, że zastosowanie systemu informatycznego dla obsługi recyklomatów jest proekologicznym rozwiązaniem, gdyż urządzenia nie wymagają drukowania paragonów ani posiadania kart. W aplikacji warszawianki i warszawiacy mogą sprawdzić mapę recyklomatów z trasą dojazdu do najbliższego punktu zbiórki oraz zobaczyć poziomy napełnienia wybranej maszyny. O wyglądzie nowych urządzeń decydowali sami mieszkańcy – w głosowaniu wybrali widok na Wisłę – dodaje UM.

W pierwszej odsłonie projektu mieszkańcy pomogli nam zebrać ponad 70 tys. butelek plastikowych, 16 tys. szklanych i prawie 27 tys. puszek – wylicza wiceprezydent Olszewski. A magistrat zaznacza, że zebrane wówczas ECO-punkty nie straciły ważności. Dotychczas warszawiacy mogli otrzymać rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego oraz zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol. Od nowego sezonu w ofercie są także wejściówki do parku trampolin Jump World, rabaty na kosmetyki naturalne i organiczne w sklepie BioOrganika oraz kody zniżkowe na prenumeratę wydawnictwa National Geographic. Pula nagród będzie poszerzana – zaznacza UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. R. Motyl/UM Warszawy

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama