Stołeczna spalarnia urośnie

Władze stolicy podpisały umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania (MPO) w sprawie rozbudowy i utrzymania regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, tj. Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Do 2019 r. jego przepustowość ma wzrosnąć o ponad 750%, tj. z 40 tys. do 305,2 tys. ton w skali roku.
umowa spalarnia
Umowa między Miastem a MPO jest istotnym elementem zapewniającym aglomeracji warszawskiej sprawnie funkcjonujący i efektywny system gospodarki odpadami, który ma być przyjazny zarówno mieszkańcom, jak i środowisku. Jest on tworzony w oparciu o najlepsze rozwiązania technologiczne. Należy podkreślić, że rozbudowa spalarni w znacznym stopniu ograniczy obecnie funkcjonujące instalacje zagospodarowania odpadów, które powodują uciążliwości dla mieszkańców– powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
 
Sygnowana 21 listopada br. umowa określa warunki i zasady współpracy w zakresie rozbudowy i utrzymania ZUSOK-u. Zakończenie rozbudowy planowane jest 1 stycznia 2019 r.
 
Na podstawie: www.um.warszawa.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu