stawka za odbiór

Olsztyn: spadła stawka za odbiór odpadów

O 12% spadła stawka za odbiór odpadów od mieszkańców Olsztyna. Jest to możliwe m.in. dzięki planowanemu uruchomieniu, w połowie roku, spalarni odpadów oraz dzięki wygenerowanej w ubiegłym roku nadwyżce. Zwrócił na to uwagę Urząd Miasta Olsztyna (UM).

W Olsztynie stawka za odbiór odpadów spadła o 12%

Dzięki instalacji przy ul. Bublewicza w Olsztynie ciepło będzie wytwarzane z paliwa alternatywnego, powstającego w sąsiednim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

– Dotychczas, aby pozbyć się tony biopaliwa, nasza gmina musiała wydać 600-820 złotych. W związku z trwającym już od grudnia rozruchem instalacji – RDF trafia tam już teraz, za co Olsztyn płaci 350 zł za tonę, a gdy ITPO zostanie zakończone koszt będzie nie większy, niż 400 złotych za tonę – wyjaśnił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Między innymi dzięki temu stawki zmniejszą się z 11,1 zł do 9,8 zł za metr sześcienny zużytej wody, od którego naliczana jest opłata za odbiór odpadów.

– Mieszkańcy nie muszą podejmować żadnych działań w związku z tą zmianą. Wyślemy wszystkim zawiadomienia z wyliczeniem nowych opłat – poinformowała Ewa Łukasik-Błażejewicz, dyrektorka Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. – Stawki zwolnień dla członków rodzin wielodzietnych oraz osób kompostujących bioodpady, a także stawki za pojemniki i worki deklarowane na niezamieszkałych częściach nieruchomości, pozostaną na niezmienionym poziomie – dodała.

Gdzie szukać informacji o systemie gospodarowania odpadami?

Harmonogram odbioru odpadów, oraz wszystkie informacje związane z systemem gospodarowania odpadami komunalnymi znajduje się na stronie czysty.olsztyn.eu – przypomniał UM.

Na podstawie olsztyn.eu

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu