Stare Miasto niepokonane

W ostatni weekend maja br. miejska plaża w Poznaniu stała się najbardziej ekologicznym punktem miasta. Tego dnia rozbrzmiewała ona odgłosami bębnów, bowiem jedną z atrakcji pikniku ekologicznego była nauka gry na „instrumentach” zrobionych z odpadów. Dodatkowo odbyły się warsztaty tworzenia ekologicznych mebli z surowców wtórnych. Na oczach uczestników festynu i przy ich pomocy kapsle, puszki i butelki po piwie zamieniały się w lampy, szafki i stoliki.

 

Impreza na plaży miejskiej stanowiła finał eko-gry, którą przez dwa tygodnie prowadziły w stolicy Wielkopolski Kompania Piwowarska i Eko-Punkt. W tym czasie mieszkańcy oddawali „piwne” odpady do specjalnego Eko-busa, który krążył po mieście, a w zamian otrzymywali pieczątki i głosowali na ulubione dzielnice miasta. Podczas pikniku poznaniacy mieli okazję, by wymienić zebrane na kartach pieczątki na upominki: torby ze zużytych bannerów reklamowych, zestawy toreb do segregacji odpadów czy magnesy na lodówkę.

 

 

Zwycięską dzielnicą okazało się Stare Miasto. Na tę dzielnicę oddano 23% wszystkich głosów. Oznacza to, że latem to właśnie na jej terenie zostanie przeprowadzona rewitalizacja przestrzeni miejskiej. Kompania Piwowarska przeznaczyła na ten cel 20 tys. zł.

 

Na podstawie: http://www.kp.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu