stacja demontażu autobusów

Stacja demontażu autobusów

Tarnowska firma stworzy pierwszą w Polsce stację demontażu pojazdów wielkogabarytowych, np. autobusów – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Inwestycja, której wartość to prawie 11,5 mln zł otrzymała ponad 2,5 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM), w konkursie dedykowanym przedsiębiorstwom funkcjonującym na rynku nie dłużej niż 24 miesiące.

Pierwsza w Polsce stacja demontażu autobusów z dofinansowaniem

Małopolscy przedsiębiorcy coraz odważniej sięgają po unijne wsparcie na wdrażanie innowacyjnych pomysłów w swoich firmach. Dzięki środkom z naszego regionalnego programu operacyjnego mogą nie tylko się rozwijać, ale z powodzeniem konkurować na międzynarodowych rynkach. Będziemy nadal ich wspierać w tych dążeniach. Na rozwój przedsiębiorczości, w tym także firm dopiero rozpoczynających swoją działalność czy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań mamy zarezerwowane kilkaset milionów złotych, które w kolejnych latach będzie można zdobyć aplikując o nie w ogłaszanych przez nas konkursach – zapewnia Stanisław Sorys, wicemarszałek.

Firma, która pozyskała dofinansowanie zajmuje się demontażem pojazdów. Inwestycja, którą planuje zrealizować dzięki pomocy z RPO WM umożliwi stworzenie pierwszej w Polsce stacji demontażu, przystosowanej do obsługi pojazdów wielkogabarytowych, m.in. autobusów. Firma nie ukrywa, że ma w tym zakresie międzynarodowe aspiracje.

Tarnowska firma chce u siebie wdrożyć opatentowany wynalazek – urządzenie do przestrzennego pozycjonowania wielkogabarytowych pojazdów. Unikatowość urządzenia polega na tym, że umożliwia podnoszenie pojazdu o znacznym ciężarze i o niesymetrycznie umieszczonym środku ciężkości. Dodatkowo daje także możliwość obrotu pojazdu nawet o 90°, co ułatwia dostęp do demontowanych elementów podwozia (np. kół, skrzyni biegów, silnika itp.). Inwestycja ma być gotowa do w połowie 2019 r.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny