Dzikie wysypisko uprzątnięte

Sprawca ustalony, dzikie wysypisko uprzątnięte

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP) opublikowana została informacja o tym, że dzięki zgłoszeniom z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) dzielnicowy z Pniew zlokalizował dzikie wysypisko śmieci.

Dzikie wysypisko uprzątnięte w gminie Pniewy dzięki KMZB

Jak podaje KGP, pniewskiemu stróżowi prawa udało się także ustalić sprawcę porzucenia odpadów. Mundurowy dotarł do sprawcy dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami swojego rewiru, co pozwoliło na ukaranie mężczyzny za jego nieodpowiedzialne zachowanie.

Dzielnicowy z gminy Pniewy sierż. sztab. Piotr Tomaczak, sprawdzając informacje zgłoszone w KMZB natrafił na nielegalne wysypisko śmieci, zlokalizowane na terenie gminy. Odpady z zakładu kosmetycznego były rozrzucone na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem. Wśród nich były także przedmioty, które dały podstawę do wytypowania sprawcy, a w jego ustaleniu pomogły dzielnicowemu dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie rewiru. Podejrzany, mieszkaniec Piaseczna przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i posprzątał zaśmiecony teren – dodaje KGP.

Przy okazji KGP przypomina, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Stróże prawa są zobowiązani do tego by sprawdzić każdy sygnał zgłoszony poprzez tę aplikację.

Na podstawie policja.pl

fot. policja

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny