Dzikie wysypisko uprzątnięte

Sprawca ustalony, dzikie wysypisko uprzątnięte

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP) opublikowana została informacja o tym, że dzięki zgłoszeniom z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) dzielnicowy z Pniew zlokalizował dzikie wysypisko śmieci.

Dzikie wysypisko uprzątnięte w gminie Pniewy dzięki KMZB

Jak podaje KGP, pniewskiemu stróżowi prawa udało się także ustalić sprawcę porzucenia odpadów. Mundurowy dotarł do sprawcy dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami swojego rewiru, co pozwoliło na ukaranie mężczyzny za jego nieodpowiedzialne zachowanie.

Dzielnicowy z gminy Pniewy sierż. sztab. Piotr Tomaczak, sprawdzając informacje zgłoszone w KMZB natrafił na nielegalne wysypisko śmieci, zlokalizowane na terenie gminy. Odpady z zakładu kosmetycznego były rozrzucone na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem. Wśród nich były także przedmioty, które dały podstawę do wytypowania sprawcy, a w jego ustaleniu pomogły dzielnicowemu dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie rewiru. Podejrzany, mieszkaniec Piaseczna przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i posprzątał zaśmiecony teren – dodaje KGP.

Przy okazji KGP przypomina, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Stróże prawa są zobowiązani do tego by sprawdzić każdy sygnał zgłoszony poprzez tę aplikację.

Na podstawie policja.pl

fot. policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama