Spalone i zakopane odpady w powiecie gdańskim

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku (WIOŚ) wpłynęło zgłoszenie o nielegalnym gospodarowaniu odpadami. Chodziło w nim o podpalenie i zakopanie odpadów na prywatnej działce w powiecie gdańskim – przekazał WIOŚ. Interwencja podjęta przez pracowników Inspekcji wykazała spalone i zakopane odpady we wskazanej lokalizacji.

Spalone i zakopane odpady zlokalizowane za pomocą drona

Jak przekazał WIOŚ, na miejsce wskazane w zgłoszeniu udali się inspektorzy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ. Za pomocą drona zlokalizowali oni potencjalne miejsce zakopania odpadów. W rezultacie podjętych działań znaleziono tam m.in. gruz, tworzywa sztuczne i kości zwierząt.

Jak dodał WIOŚ, za niewłaściwe gospodarowanie odpadami sprawcom grozi kara do 1 mln zł. Podczas ustalania wysokości kary zostaną uwzględnione różne przesłanki, w tym zagrożenie dla zdrowia ludzi i dla środowiska. Ponadto wójt gminy, na terenie której zlokalizowano miejsce nielegalnego postępowania z odpadami będzie prowadził odrębne postępowanie dotyczące usunięcia odpadów.

Na podstawie: gov.pl

fot. WIOŚ w Gdańsku

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu